X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Liselilerden Duygulandıran Oratoryo
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Liselilerden Duygulandıran Oratoryo

  • Giriş Tarihi: 18.3.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 18.3.2015 17:34
ZONGULDAK’TA, 18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN 100. YIL DÖNÜMÜ DOLAYISIYLA YAYLA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ SALONU'NDA BİR GÖSTERİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
Liselilerden Duygulandıran Oratoryo

’ta, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü dolayısıyla Yayla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Atatürk Kültür Merkezi Salonu’nda bir gösteri gerçekleştirdi.
Zonguldak Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen program öncesi salon girişinde katılımcılara Çanakkale menüsü olan; buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek ikram edilirken, etkinliğe Vali Ali Kaban, 3’üncü Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Birol Şimsek, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Haluk Selvi, Cumhuriyet Başsavcı vekili Kemal Mecit, Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Neşe Kurt, vali yardımcıları, daire müdürleri, askeri erkan, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz, okul müdürleri, öğrenciler katıldı. Gösteride Çanakkale Zaferi’nde yaşananlar salondakilere tiyatro gösterisiyle aktarıldı. Zonguldak Valisi Ali Kaban’ın da katıldığı programda zaman zaman seyirciler gözyaşlarına hakim olamadı. Yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın sonucu ortaya çıkan gösteri salondaki izleyicileri adeta büyüledi.