X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kan Destek Eğitimi Düzenlendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kan Destek Eğitimi Düzenlendi

  • Giriş Tarihi: 20.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 20.3.2015 16:27
TÜRKİYE'DE KAN TEORİK SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ KAPSAMINDA ZONGULDAK İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ'NE BAĞLI KAMU SAĞLIK HİZMETLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ VE ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ ECZACILIK TIBBİ CİHAZ ŞUBE MÜDÜRLÜKLERİ KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE İL GENELİNDE KAMU VE
Kan Destek Eğitimi Düzenlendi

Türkiye’de Kan Teorik Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi Kapsamında İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kamu Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Özel Sağlık Hizmetleri Eczacılık Tıbbi Cihaz Şube Müdürlükleri Koordinatörlüğünde İl genelinde Kamu ve Özel Hastanelerin Kan Transfüzyonları merkezlerinde çalışan tüm personel ve sorumlu hekimleri eğitim düzenlendi.
Amelebirliği salonunda düzenlenen eğitim İl Sağlık Müdürlüğünde görevli Özel Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Aydın Şanlıoğlu ve Kamu Sağlığı Hizmetlerinde görevli Hemşire Nurgül Koçal tarafından verildi. Üç gün süren eğitime gruplar halinde toplam il genelinde 48 kişi katıldı. Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin şunları kaydetti:
“Sağlık Bakanlığımız emirleri ve talimatları doğrultusunda geleceğin kan bağışçılarını kazanımı teknik destek projesi kapsamında ilimizde Kamu ve Özel hastanelerimizde kan transfüzyon merkezlerinde çalışan yetkili personel ve hekimlere üç gün boyunca müdürlüğümüz eğitimcileri tarafından eğitim verilmiştir. Eğitim sonunda proje kapsamında karşılıklı fikir alış verişleri ve ortak noktalar rapor halinde Bakanlığımıza bildirilecektir."