X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER BEÜ Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasa Ev Sahipliği Yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

BEÜ Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasa Ev Sahipliği Yapıyor

  • Giriş Tarihi: 2.4.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:50
BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE DÜZENLENEN HAT, MİNYATÜR, KAT’I, MOZAİK VE TEZHİP SANATININ ÖRNEKLERİNİN YER ALDIĞI KONUŞAN ELLERDE YAŞAYAN MİRASIMIZ BAŞLIKLI SERGİ, KONUKEVİ FUAYESİNDE AÇILDI.
BEÜ Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasa Ev Sahipliği Yapıyor

Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen hat, minyatür, kat’ı, mozaik ve tezhip sanatının örneklerinin yer aldığı "Konuşan Ellerde Yaşayan Mirasımız" başlıklı sergi, Konukevi fuayesinde açıldı.
Hat sanatçısı Faruk Dinçer Eratlı, tezhip sanatçısı Hacer Sönmez, Kat’ı sanatçısı Meryem Güney, minyatür sanatçısı Özcan Özcan, mozaik sanatçısı Meyçem Ezengin’in eserlerinden oluşan karma sergi büyük beğeni topladı. Her biri sanatçıların yeteneğinin yanı sıra sabrın da örneği olan eserlerin yer aldığı serginin açılışına, Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer ve eşi Nebahat Özer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Altın, Prof. Dr. Hale Sayan Özaçmak, BEÜ Senatosu üyeleri, protokol üyeleri, akademik ve idari personel ile lı sanatseverler katıldı.
Serginin küratörü olan Meyçem Ezengin, Rektör Özer ve beraberindekilere eserler hakkında bilgi verdi. Sanatçılar da konuklarla tek tek ilgilenerek eserlerini, kullandıkları malzemeleri ve uyguladıkları teknikleri anlattılar.
BEÜ Devlet Konservatuvarı öğrencisi Metin Deniz Türeli’nin klâsik kemençesi ile serginin ahengine uygun olarak seslendirdiği eserler de beğeni topladı. Sergi 4 Nisan Cumartesi gününe kadar gezilebilecek.