X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İŞKUR’da Meslek Tanıtım Günleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İŞKUR’da Meslek Tanıtım Günleri

  • Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 11:32
ZONGULDAK ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRLÜĞÜ, ÖĞRENCİLERE VE İŞ ARAYANLARA YÖNELİK MESLEKİ REHBERLİK HİZMETİ SUNMAK AMACIYLA "MESLEK TANITIM GÜNLERİ" ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.
İŞKUR’da Meslek Tanıtım Günleri

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, öğrencilere ve iş arayanlara yönelik mesleki rehberlik hizmeti sunmak amacıyla "Meslek Tanıtım Günleri" etkinliği gerçekleştirdi.
İŞKUR Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı. Toplantıda konuşma gerçekleştiren Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürü Gönül Demirsu, “Etkinliğin öğrencilere ve meslek seçimi aşamasındaki gençlere faydalı olmasını diliyorum. Hedef kitleyi lise öğrencileri olarak belirledik. Yaptığımız bu faaliyetle yanlış meslek seçiminin kişiye ve topluma olumsuz etkilerinin önlenmesi, kurum faaliyetlerinin gençler ve aileler tarafından bilinirliliğinin arttırılması ve meslek danışmanlığı hizmetlerine yeni bir yaklaşım getirilmesini amaçladık. Bu nedenle, bugün beslenme ve diyetetik, askerlik, avukatlık ve savcılık mesleklerinin tanıtılması için konularında uzman kişileri davet ettik" şeklinde konuştu.