Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yumurtalık Balıkçı Barınağı Temizleniyor

Giriş Tarihi: 19.2.2015 11:18
Yumurtalık Balıkçı Barınağı Temizleniyor
’nın Yumurtalık ilçesindeki, içerisi pet, poşet ve alüvyonlarla dolu olan balıkçı barınağını temizleme çalışmalarına başlandı.
Yumurtalık Kaymakamı Asalet Karabulut, balıkçılar tarafından gelen temizlik önerisi üzerine barınağı temizleme çalışmalarına başlandığını söyledi. Devlet Su İşleri tarafından gönderilen vinç yardımıyla limanın temizlendiğini dile getiren Karabulut, mevcut limanın yetersiz olduğunu, daha büyük bir liman yapılması gerektiğini belirtti.
Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü’ne limanın yetersiz kaldığını ve daha büyütülerek yenisinin yapılmasını talep ettiklerini anlatan Asalet Karabulut, “Kurumun ilgili uzmanları gelip Yumurtalık Limanı’nda incelemelerde bulundular. Şimdi de uzmanların raporlarını bekliyoruz. Eğer rapor olumlu çıkarsa Yumurtalık’a yeni bir limanın yapılması gündeme gelebilir” diye konuştu.
Kaymakam Asalet Karabulut, geçtiğimiz ay Yumurtalık bölgesinde yaşanan afetler nedeniyle Gökovası ve Küçük Yumurtalık mahallelerinde fırtınadan hasar gören 22 balıkçı aileye fon üzerinden toplam 600 TL yardım yaptıklarını da sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yumurtalık Balıkçı Barınağı Temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN