Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ceyhan’da ‘‘Geliştiren Aile Ortamı’’ Konferansı

Giriş Tarihi: 22.2.2015 16:08
Ceyhan’da ‘‘Geliştiren Aile Ortamı’’ Konferansı
Çocukların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi için Final Okulları tarafından Ceyhan’da Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun konuşmacı olarak katıldığı ‘‘Geliştiren Aile Ortamı’’ adlı bir konferans tertiplendi.
Ceyhan Devlet Bahçeli Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen konferansa, Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy ve eşi, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Ceyhan ilçe Jandarma Komutanı Erdal Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Semender Karabulut, Botaş Bölge Müdür Vekili Mahmut Bahar, Final Okulları kurucusu İhsan Özen, Ceyhan Final Okulları kurucusu Bedirhan Yıldırım, Prof. Dr. Ömer Faruk Doğan, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Konferans Ceyhan Final okulları Müzik Öğretmeni Halil Bulca ve öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi ile başladı.
Müzik dinletisinin ardından açılış konuşmasını yapan Ceyhan Final Okulları kurucusu Bedirhan Yıldırım, ‘‘Final, bilmek, akıllılık, aydınlık, bilimselliktir. Bizlere emanet ettiğiniz çocukları bu yolda eğitip Türkiye Cumhuriyetine faydalı olacak birer birey olarak yetiştireceğiz’’ şeklinde konuştu.
ÜNLÜSOY; ‘‘CÜCELOĞLU’NUN ESERLERİNDEN ÇOK FAYDALANDIM’’
Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy da ilçede böyle bir konferansın tertiplenmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘‘ Cüceloğlu Hocamızın eserlerinden birçok kez faydalandım. İnsan Psikolojisini çok iyi bilen, çözümleyen birinin burada konferans verecek olmasından dolayı oldukça mutluyum’’ dedi.
Ünlüsoy, Konferansa gösterdikleri ilgiden dolayı da Ceyhanlılara teşekkür etti.
SÖZLÜ, ‘‘ÇOCUKLARIN GELİŞİMİNDE EN ÖNEMLİ FAKTÖR AİLENİN’’
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, de, çocukların gelişiminde en önemli faktör ailenin olduğunu belirterek ‘‘ Ceyhan Belediye başkanı olduğum dönemde bu salonda kıydığım nikâhlarda çiftlere hayırlı evlatlar yetiştirmelerini diledim. Çocuklarımızı yetiştirirken okul dışında birinci görev ailelerindir. Engelli çocuklarımızın yetiştirilmesinde özellikle ailelere çok iş düşüyor’’ dedi.
CÜCELOĞLU;‘‘ÖĞRENECEĞİMİZ ÇOK ŞEY VAR’’
Daha sonra kürseye gelen konuşması Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, yurt dışında uzun yıllar yaşadığını belirterek, ‘‘Bizim ülkemizin insanları iyi insanlar. Fakat cehalet çerçevesinde kötü şeyler yapabiliyorlar. Bizim ülke olarak dışarıdan öğreneceğimiz bir şey yok’’ dedi.
Konuşmacıların ardından çocukların sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi için Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ‘‘Geliştiren Aile Ortamı’’ adlı konferansı verdi. Konferans sonrası Prof. Dr. Cüceloğlu, katılımcılarla fotoğraf çektirdi ve kitap imzaladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ceyhan’da ‘‘Geliştiren Aile Ortamı’’ Konferansı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN