92 Yaşında By-pass Ameliyatıyla Hayata Tutundu

Giriş Tarihi: 23.2.2015 10:38
’da 92 yaşındaki Mehmet Yalçın, By-Pass ameliyatıyla hayata tutundu.
Göğsündeki şiddetli ağrılar nedeni ile Acıbadem Adana Hastanesi’ne başvuran devlet memuru emeklisi 92 yaşındaki Mahmut Yalçın’ı muayene eden Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Alpay Turan Sezgin yaptığı tetkikler sonrasında acil ameliyat olması yönünde görüş bildirerek hastasını kalp-damar cerrahisi servisine yönlendirdi.
Prof. Sezgin ile durum değerlendirmesi yapan Adana Acıbadem Hastanesi kalp-damar cerrahisi ekibi Prof. Dr. Bülent Kısacıkoğlu ve uzman doktorlar Bülent Bolat ile Ömer Ulular hastayla konuşarak durumu anlattılar. Doktorlarının ameliyat önerisine ailesinin de görüşünü alarak onay veren Mahmut Yalçın tam 92 yaşında kalp ameliyatı olmak için masaya yattı.
Yalçın’ın operasyonunu gerçekleştiren kalp-damar cerrahisi ekibi hastanın sorunlu 3 damarına müdahale ederek “Üçlü By-Pass” ameliyatını gerçekleştirdi. Ameliyatın ardından herhangi bir sorun yaşamayan Mahmut Yalçın kısa süre sonra hastaneden taburcu oldu.
Ameliyattan yaklaşık bir ay sonra kontroller için tekrar hastaneye gelen ve tüm tetkikleri olumlu çıkan Yalçın, ameliyatını başarı ile gerçekleştiren doktorları ile muayene odasında hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
92 Yaşında By-pass Ameliyatıyla Hayata Tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN