Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Varda Köprüsü’nde Açık Hava Fotoğraf Sergisi

Giriş Tarihi: 23.2.2015 11:48
Varda Köprüsü’nde Açık Hava Fotoğraf Sergisi
Varda Köprüsü Açık Hava Fotoğraf Sergisi, sanatseverlerle buluştu.
Tarihi fotoğraflar ve fotoğraf sanatçılarının çektiği Varda Köprüsü fotoğraflarından oluşan Varda Köprüsü Açık Hava Fotoğraf Sergisi, 21-22 Şubat 2015 tarihlerinde, Varda Köprüsü’nün bulunduğu noktada sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün yanı sıra Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan, Saimbeyli Belediye Başkanı Mustafa Şahin Gökçe, fotoğraf sanatçıları, sanatseverler, bölge halkı ve konuklar katıldı.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Karaisalı ilçesinin ve Adana’nın önemli turizm simgelerinden olan Varda Köprüsü’nün, 100 yılı aşkın tarihi, Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemine damga vuran Türk-Alman işbirliğini temsil etmesi açısından ve günümüzde işlevini sürdürmesi özelliklerinden dolayı Adana için önem taşıdığını belirtti. Sözlü, “Varda Köprüsü’nün tarihi fotoğraflarından ve çok sayıda fotoğraf sanatçımızın günümüzde çektiği fotoğraflardan oluşan serginin açılması heyecan verici olduğu kadar, bölge turizmi açısından da sevindiricidir. Varda Köprüsü Açık Hava Fotoğraf Sergisi, turistik değerlerimizin tanıtımı ve tarihi eserlere sahip çıkılmasına koyacağı katkıdan dolayı son derece yerinde bir etkinliktir.
Farklı medeniyetleri birbirine bağlayan bu ince köprüyü konu alan sergi, sanatseverleri ve bizleri son derece mutlu etmiştir. Başta serginin küratörü Tarık Kara olmak üzere, eserleriyle serginin oluşumunda emek harcayan fotoğraf sanatçılarına ve katılımcılara teşekkürü borç biliyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Varda Köprüsü’nde Açık Hava Fotoğraf Sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN