Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrak: "Basit Bir Kaç Mega Projeyle ’nın Yükselişi Kontrol Bile Edilemez"

Giriş Tarihi: 6.3.2015 11:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:53
Bayrak: Basit Bir Kaç Mega Projeyle Adana’nın Yükselişi Kontrol Bile Edilemez
Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Dr. Halis Bayrak, Adana’yı sanayi, ekonomi ve sosyal alanlarda İstanbul’dan sonra ikinci bir merkez yapma iddiasıyla AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.
Ortadoğu Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürüten Dr. Halis Bayrak, Adana’nın birçok alanda çevresindeki illerden geri kaldığını belirterek, “Çok basit birkaç mega projeyle Adana’nın yükselişini kontrol bile edemezsiniz” dedi.
Adana’daki ’olumsuzcu’ tavrın ortadan kaldırılması gerektiğini vurgulayan Bayrak, büyük turizm potansiyeli taşıyan Seyhan Gölü çevresini kalkındıracak projelerin basit çalışmalarla hayata geçirilebileceğini örneklendirdi. Bayrak, kentte sermaye sahibi birçok insan olduğunu ancak bu paraların banka hesaplarında pasif olarak beklediğini, yatırıma dönüşemediğini kaydetti.
“PASİF DEĞİL, AKTİF BİR MİLLETVEKİLLİĞİ YAPACAĞIM”
Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, valilik ve kentin ekonomik-bürokratik tüm dinamiklerinin bir araya gelip, sinerji ortaya koymaları gerektiğini söyleyen Dr. Halis Bayrak, kapı kapı gezerek bu birlikteliği sağlayabileceğini dile getirdi. Adana’nın eskiden tüm yönleriyle ‘gıpta’ ile bakılan bir kentken şuan oldukça ivme kaybettiğini ifade eden Bayrak, “Hem deniz, hem yayla, hem toprağıyla Adana bulunulmaz bir cennet. Çevre iller aldı başını gitti ancak bizim sahip olduğumuz potansiyeli açığa çıkarmamız gerek. Bir an önce havalimanının yapılmasını bekliyoruz. Yolların daha da genişletilecek. Denizi, yaylayı daha iyi kullanacağız. Bunların hepsi mümkün. Yeni bir İstanbul’a karşı alternatif olarak bu bölgeden başka bölge yok. Sanayisi, tarımı her şeyi içinde. Bunu başaracağız. Pasif değil, aktif bir milletvekilliği yapacağım. Nasip olursa bunların arkasından koşup katkı sağlayacağız” dedi.
“SON DÖNEMLERDE BİR İLETİŞİM KOPUKLUĞU VAR”
Temayül yoklamasının iyi geçtiğini söyleyen Dr. Halis Bayrak, insanlarla sıkı bir iletişimi, sıcak bir kucaklaşması olduğunu ifade etti. Tüm ilçe belediye başkanları, teşkilatları ve mahalle temsilcileriyle senkronize olduklarını anlatan Bayrak, “Olumsuz hiçbir şey yok, herkesle sevgi ve saygıyla kucaklaşıyoruz. Partimizin Adana’daki vekil sayısını artırmayı hedefliyoruz. Bunun da 2 yolu var, gençlerin oyları ve bugüne kadar diğer partilerde şansını aramış vatandaşlarımız. AK Parti şuanda Türkiye’nin yüzde 52’sinden oy almış bir parti, Adana’nın da buna ayak uydurması lazım. Kentteki düşük oy oranımızı bu seçimlerde yükselteceğimizi düşünüyorum. Geçmiş dönemlerde Osmaniye, Mersin, Hatay illerini kapsayan bölgemizde farklı siyasi yönelimler oldu. AK Parti’nin hizmetlerini daha insanlara daha iyi anlatabilmemiz, insanlarla daha fazla kucaklaşabilmemiz lazım. Özellikle politikada son dönemde bir iletişim kopukluğu var” ifadelerini kullandı.
“ALLAH HER ŞEYİ VERMİŞ MOTİVASYON VERMEMİŞ”
AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı Dr. Halis Bayrak, başarılı siyasetçinin tavır ve çalışmalarının kulaktan kulağa yayıldığına dikkat çekti. “Her şey hazır” diyen Bayrak, şöyle devam etti:
“Burada yapılacak tek şey; elimizde çıra var, çakmak da var, çıranın altını tutuşturmamız lazım. Ondan sonra buranın gelişmesini sen bile tutamazsın. Yetişemezsin. O kadar gelişebilecek, ileri gidebilecek potansiyelde. Buraya Allah her şeyi vermiş, motivasyonu vermemiş. Onu da bu dönem inşallah beraber yapacağız. Kentteki STK başkanlarını toplayacağız, sıkıntılarını dertlerini dinleyeceğiz. Sadece bu iletişimi sağlamak bile en fazla 2 gün sürer. Kentteki tüm sorunların üzerine gideceğiz. Gerekiyorsa genel müdüre, bakana, başbakana kadar gideceğiz, kapıdan kovacak değiller ya? Mutlaka iletişim kuracağız.”
DR. HALİS BAYRAK KİMDİR?
Osmaniye Düziçi’nde 10 Aralık 1964 yılında dünyaya gelen Halis Bayrak, 1987 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Mecburi hizmetini Çankırı’da yaptıktan sonra ilk görev yeri Adana’ya tayin oldu. 1992 yılında Bayrak Tıp Polikliniği’ni hizmete açan Bayrak, 2004 yılında Adana Cerrahi Tıp Merkezi’nde Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve başladı. 2008 yılında Adana Ortadoğu Hastanesi’ni devraldıktan sonra görevini halen yürüten Bayrak, daha sonra çeşitli ticari girişimlerde daha bulundu ve işletmelerindeki toplam çalışan sayısı 950 kişiye ulaştı. Çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Dr. Halis Bayrak’ın çok sayıda ödülü bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrak: "Basit Bir Kaç Mega Projeyle Adana’nın Yükselişi Kontrol Bile Edilemez"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN