Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediye İle Üniversiteli Gençler 40 Kütüphane Kuruyor

Giriş Tarihi: 6.3.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:53
Belediye İle Üniversiteli Gençler 40 Kütüphane Kuruyor
Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü ile Çukurova Belediyesi 40 ayrı yerde 40 kütüphane oluşturmak üzere harekete geçti.
Çukurova Üniversitesi Sinerji Kulübü’nden Mehmet Çelikcan, Kaan Vural ve Can Okan Ağca’nın öncülük ettiği çocuklara ve yetişkinlere kitap okuma alışkanlığı kazandırma çabası 40 ayrı yer ve beldede kütüphane kurma kararına dönüştü. Ulaşım, taşıma, yer gösterme, afiş gibi konularda Çukurova Belediyesi’nin kapısını çalan gençler, aldıkları olumlu yanıtın ardından nokta alanlar belirleyerek 24 kütüphane oluşturdu.
Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova Üniversitesi’nden gençlerin önerdiği kütüphaneler oluşturma önerisine anında olumlu yanıt vermelerinin altında, Çukurova ilçesini kültür, sanat şehri yapma niyetinin yattığını söyledi. Kitapsız bir evin kurumuş bir ağaçla eşdeğer olduğunu vurgulayanÇetin, “Sahipleri tarafından okunmuş ama okunduğu yerde mobilya süsü olarak kalmış kitapların sahiplerine sesleniyorum, lütfen o kitapları belediyemize getirin, kütüphanelere bağışlayın’’ dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediye İle Üniversiteli Gençler 40 Kütüphane Kuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN