3. Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası Başladı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
3. Adana Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası Başladı
Masa Tenisi İl Temsilciliği organizasyonunda, Adana Masa Tenisi İhtisas Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Çukurova Üniversitesi’nin desteğiyle 3. Adana Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası düzenlendi.
Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvanın açılışına Vali Mustafa Büyük, KKTC Merkez Bankası Başkanı Dr. Bilal San, Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Kosova Masa Tenisi Federasyon Başkanı Nihat Qitaku, Turnuva Organizasyon Komitesi Başkanı Kemal Sağ ve 36 bayan olmak üzere toplam 256 sporcu katıldı.
Açılışta konuşan Turnuva Organizasyon Komitesi Başkanı Kemal Sağ, turnuvanın Türkiye’nin geniş katılımlı önemli organizasyonlarından birisi olduğunu vurgulayarak, turnuvada 27 masada müsabakaların oynanacağını söyledi.
Turnuvanın geçen yıl ikincisinin yapıldığını hatırlatan Sağ, “Bize güç ve şevk veren tüm katılımcılarımıza ve bize destek veren başta Adana Valimiz Sayın Mustafa Büyük olmak üzere, herkese teşekkür ediyor, sporcularımıza da başarılar diliyorum” diye konuştu.
Vali Mustafa Büyük ise Adana’nın Türkiye’nin seçkin şehirlerinden birisi olduğunu ve turnuvaya ev sahipliği yaparak, tüm katılımcıları ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.
Her yaştan insanı spor yapmaya davet eden Vali Büyük, “Adana’da her alanda büyük potansiyel olduğu gibi, spor camiasına destek veren, sporu seven insanlarımız var. Bu güzel oluşum devam ettiği müddetçe birlikte başarılara imza atacağımıza yürekten inanıyorum. Turnuvaya katılacak sporcularımıza başarılar dilerken bir kez daha tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum” dedi.
Konuşmaların ardından turnuvaya destek veren Vali Mustafa Büyük ve Çukurova Üniversitesi Rektörü Mustafa Kibar’a plaket verilirken, Kosova Masa Tenisi Federasyon Başkanı Nihat Qitaku da, Vali Mustafa Büyük’e Kosova flaması verdi.
Daha sonra Vali Mustafa Büyük, KKTC Merkez Bankası Başkanı Dr. Bilal San ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Masa Tenisi Antrenörü Sunay Atakan ile bir gösteri maçı yaptı.
Turnuva sonunda kategorilerinde 1. olan sporculara kupa, 2., 3., 4. olan sporculara ise madalya, consolation maçlarında 1. olan sporculara da kupa verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3. Adana Veteranlar Masa Tenisi Turnuvası Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN