İnsanlık Tarihine 15 Duraklık Yolculuk

Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
İnsanlık Tarihine 15 Duraklık Yolculuk
Akdeniz Rüyası Orkestrası "Müzikalden Şiire, Şiirden Müzikale Yolculuk" adlı müzikalde “Bir Avuç Söz, Bir Tutam Şiir, Birkaç Şarkı=İnsan” temasıyla lı sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Akdeniz Rüyası Orkestrası tarafından 6.’sı düzenlenen sanat etkinliğinde bu yılın teması “İnsana ve insanlık tarihine yolculuk”, yolculuğun adı da “Bir Avuç Söz, Bir Tutam Şiir, Birkaç Şarkı=İnsan” olarak belirlendi. Akdeniz Rüyası ekibinde Ozan Sargın, Duygu Danışman Yıldırım, Halil İbrahim Kurum ve Lilya Kılınç oyuncu olarak, İlker Yalgın (Ney), Bülent Geliç (Vurmalı çalgılar), Keremcan Teomete (Keman), Gizem İşken (Trombon), Ahmet Can Dağlıoğlu (Viyolonsel), Koray Varkal (Bas gitar), Berna Tülay Uğurlar (Piyano) müzisyen olarak yer alacak.
Vecih Uğurlar’ın yazıp derlediği müzikalde ‘İnsan’ın insanlık tarihine yolculuğu Adem ile Havva durağından başlıyor.
Akdeniz Rüyası ekibi, Kerbela, Yunus Emre, Romeo ve Juliet, Shakespeare, Edgar Allan Poe, Can Yücel, Savaş ve Acı, Eva Peron, Orhan Veli, Ahmed Arif, Operadaki Hayalet, Nazım Hikmet duraklarının ardından Lüküs Hayat durağında son bulacak. İnsanlık tarihine yolculukta şiirlerle, müziklerle mesajlar verecek.
Müzikalin aynı zamanda organizatörlüğünü de yapan Vecih Uğurlar, “Akdeniz Rüyası ekibi olarak bu yol altıncı projemizi yapmak için toplandığımızda arkadaşlarımızdan biri ‘Yolculuk nereye’ diye sordu. ‘İnsana ve insanlık tarihine’ diye yanıtladık ekip olarak. Uzun araştırmalar sonunda yüzlerce duraktan 15 durak belirledik. Bu yolculuğa çıkarken en büyük arzumuz sanatsever Adanalılarla birlikte olmak ve bu duraklarda soluklanmak” dedi.
Uğurlar, 15 Mart Pazar günü Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda saat 16.00 ve 19.30’da sahnelenecek müzikalin biletlerinin Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu gişesinden ve Adana Devlet Tiyatrosu gişesinden temin edilebileceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İnsanlık Tarihine 15 Duraklık Yolculuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN