Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karalar: "Uyuşturucunun Kökünü Kazıyacağız"

Giriş Tarihi: 10.3.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Karalar: Uyuşturucunun Kökünü Kazıyacağız
Seyhan Belediyesi uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında gençleri bilinçlendirmek için Meltem Yıldırım’ın yazdığı ve uyuşturucu maddelerin zararlarının anlatıldığı "Bonzai" adlı kitabı öğrencilere dağıttı.
Seyhan Belediyesi’nin uyuşturucu ili mücadele için başlattığı çalışmalar kapsamında ortaokul ve lise çağındaki öğrencilere Meltem Yıldırım’ın yazdığı ve uyuşturucu maddelerin zararlarının anlatıldığı "Bonzai" adlı kitap dağıtıldı.
Yaşar Kemal Kültür Merkezi’ndeki kitap dağıtım töreninde konuşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, uyuşturucu maddenin zararlarına değinerek öğrencilerden Bonzai ve buna benzer uyuşturucu maddelerden uzak kalmalarını istedi. Karalar, "’da uyuşturucu sorunu oldukça fazla Seyhan’da ise en fazla. İlçemizdeki uyuşturucu kullanımı Türkiye ortalamasının 3 misli. Biz burada doğup büyüdüğümüz için sorunları yakından biliyoruz. Gençlerde uyuşturucu kullanımı çok yaygınlaşmaya başladı" ifadelerini kullandı.
Göreve geldiği günden bu yana belediye olarak uyuşturucuya savaş açtıklarını belirten Başkan Karalar, bu anlamada çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Karalar, "Uyuşturucu bağımlısı olmuş arkadaşlara 20 bin metre karelik bir rehabilitasyon merkezi açıyoruz. Türkiye’de örneği var ama Adana ilk olacak. Rehabilitasyondan geçmiş tedavi görmüş bir arkadaşımız 10 kişiyi bu illetten vazgeçirebilir. Sizlerde bunun bilincinde olursanız sizlerde insanları yönlendirebilir, uyuşturucu kullanımının önüne geçebilirsiniz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karalar: "Uyuşturucunun Kökünü Kazıyacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN