Engelleri Fotoğrafla Aşıyorlar

Giriş Tarihi: 23.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 11:29
Engelleri Fotoğrafla Aşıyorlar
Sosyal amaçlı çalışmalara imza atan sanatçılar Selçuk Dinçer ve Şaziment Ertekin, 3 yıl önce Ziçev Vakfı’nın sosyal amaçlı projesi çerçevesinde, “Engel Tanımayan Fotoğrafçılar” olarak atölye açarak, 13 Down Sendromlu çocuğa, fotoğraf çekmeyi öğretti. Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün desteklediği proje çerçevesinde çekilen fotoğrafların geliri Ziçev Vakfı’na bırakıldı.
2 sanatçı 1 yıllık çalışmanın ardından bu kez baskı tekniğiyle hazırladıkları 60 büyük ve küçük boy fotoğrafı, Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Fuayesi’nde sanatseverlerin izlenimine açıyor.
Geliri down sendromlu çocuklara bırakılmak üzere açılacak olan “Yarının Dünü” adlı sergi, 23 Mart 2015 Pazartesi günü saat 18.30’da açılacak olup, 30 Mart 2015 Pazar gününe kadar sanatseverlerin izlenimine sunulacak.
Sergi hakkında bilgi veren Şaziment Ertekin, fotoğrafların Van Dyke, Cyanotype ve Gum Bichromat teknikleri ile oluşturulduğunu belirterek, “Eserler, güneş baskı tekniği, potasyum dichromat çözeltisi, arap zamkı, istenilen renkte guaj boyanın karıştırılmasıyla elde edilen emülsiyon kağıda sürülüyor ve film aracılığı ile güneş ışığında pozlandırılarak görüntü elde ediliyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelleri Fotoğrafla Aşıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN