Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakan Bozkır, ’da Esnafı Gezdi

Giriş Tarihi: 24.3.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 13:19
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, Türkiye’de 104 bin sivil toplum kuruluşu olduğuna dikkat çekerek, “Tabi sivil toplum demek, demokrasi demek, fikirlerini üreten kesim demek. Türkiye’nin özlem duyduğu güçlü sivil topluma doğru ilerliyoruz” dedi.
Bakan Bozkır, "Avrupa Birliği’ne Üyelik Süreci ve Türkiye’nin Yeni AB Stratejisi" konulu sivil toplumda diyalog toplantısına katılmak ve bir dizi ziyaretler gerçekleştirmek için saat 10.00 sıralarında uçak ile ’ya geldi. Buradan Adana Valisi Mustafa Büyük ve protokol tarafından karşılanan Bakan Bozkır, daha sonra Adana Valiliği’ne geçti. Valilik Şeref Defterini imzaladıktan sonra Vali Büyük’ün makamına geçen Bozkır, Adana’nın Çukurova’nın önemli topraklarında sadece tarım değil, güzel insanların da yetiştiği güzel bir bölge olduğunu ifade etti. Bozkır, “Burada herkes kendini iyi hisseder. Ben de Adana’ya gelişimden dolayı onur duyuyordum. Bugün gerçekleştireceğimiz faaliyetler bakımından da heyecan duyuyorum” dedi.
“ADANA’YA 822 PROJE İÇİN 65 MİLYON DOLAR KAYNAK”
Avrupa Birliği sürecinin önemine vurgu yapan Bozkır, “Adana’ya da 822 proje çerçevesinde yaklaşık 65 milyon dolar kaynak sağlandı. 3 bin öğrenci ve akademisyen Avrupa Birliği imkanlarından yararlanarak yurt dışında eğitim gördü. Bugün bunu daha da geliştirmek için sivil toplumla görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.
Sivil toplum kuruluşlarının Türkiye Cumhuriyet tarihinin en üst rakamına ulaştığını kaydeden Bozkır, “Türkiye’de 104 bin sivil toplum kuruluşu var. Tabi sivil toplum demek, demokrasi demek, fikirlerini üreten kesim demek. Türkiye’nin özlem duyduğu güçlü sivil topluma doğru ilerliyoruz. Biz onun için AB süreci ile birlikte aynı zamanda sivil toplumumuzun da güçlenmesini ve demokrasimiz içinde çok daha iyi bir yer almasını arzu ediyoruz” diye konuştu.
Vali Büyük ise Adana’nın Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek, “Çukurova’nın ekonomik, tarımsal, sanayi faaliyetleri itibariyle hem de tarih boyunca kültürlere, sanata eşlik eden güzel bir bölgesinde sizlerle Avrupa Birliği süreci ile ilgili güzel bir toplantıyı icra etmek için sizlerle birlikteyiz” dedi.
Bakan Bozkır, valilik ziyaretinden sonra tarihi Yağ Cami’ye geçti. Burada cami hakkında bilgi alan Bozkır, ardından Büyük Saat esnafını gezdi. Esnafın sorunlarını ve sıkıntılarını dinleyen Bozkır, vatandaşlarla da bol bol sohbet etti. Bozkır, son olarak tarihi Taşköprü’ye giderek gezisini tamamladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakan Bozkır, Adana’da Esnafı Gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN