Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Sağlam KOBİ" Projesi ’da

Giriş Tarihi: 25.3.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Sağlam KOBİ Projesi Adana’da
Türkiye UPS Vakfı, Dünya Ekonomik Forumu, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği ve yerel paydaşların desteği ile yürütülen KOBİ’lerin afetlere hazırlık ve direncinin desteklenmesi amacıyla geliştirilen Sağlam KOBİ projesi Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA), Ticaret Odası işbirliği ile Adana’da faaliyet gösteren KOBİ’ler ile buluştu.
Etkinlikte konuşan ÇKA Planlama ve Programlama Birim Başkanı Murat Torun, afetlerin maddi ve manevi kayıpların yanısıra üretimin durmasından kaynaklanan ekonomik kayıplara da yol açtığına değinerek, Sağlam KOBİ etkinliği ile afet meselesinin KOBİ’lerin aklında yer etmesini sağlayıp, farkındalık oluşturmayı amaçladıkları söyledi.
Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Ali Ercan Özgür yapmış olduğu konuşmada dernek olarak projeye destek vermelerinin ilk sebebini dünya çapında takip edilen projenin ilk defa Türkiye’de uygulanması olarak açıkladı. Sağlam KOBİ projesi ile işletmelerin afetlere hazır hale gelmesini amaçladıkları belirten Özgür, proje kapsamında işletmelere risk planlarını hesaplatıp, eğitim verdiklerini ifade etti.
UPS Türkiye İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeni Kerem Gök, yaptığı konuşmasında, ekonomide iş sürekliliğinin sağlanması için KOBİ’lerin ayakta kalmasının gerekli olduğuna vurgu yaparak bu kapsamda projenin büyük önem taşıdığını söyledi.
Adana’da faaliyet gösteren KOBİ’lerin katıldığı eğitimde proje kapsamında geliştirilen “afet direnç testi, 20 ipucu ve araç seti” katılımcılara tanıtılarak iş yerlerinin olası bir afete karşı nasıl hazırlanmaları gerektiği konusunda bilgi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Sağlam KOBİ" Projesi Adana’da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN