Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gribe Karşı "Sen De Uzat Elini"

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Gribe Karşı Sen De Uzat Elini
’da, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Büyükşehir Atölye Ekibi iş birliğiyle, kent genelinde, olası grip salgınına karşı vatandaşlarda farkındalık uyandırmak amacıyla "Sen de uzat elini" projesi başlatıldı. Proje kapsamında, şehrin bir çok noktasında, dezenfektan solüsyonların bulunduğu ve gripten korunma yollarının anlatıldığı stantlar kuruldu.
Adana Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Op. Dr. Fatih Karayandı, Sağlık Bakanl��ğı’nın yaptığı açıklamalarda grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklar için mevsimin müsait olduğu, yurt genelinde 42 vatandaşın hayatını kaybettiği, hayatını kaybeden kişilerden 12’sinin 65 yaş ve üzeri vatandaşlar olduğunun vurgulandığını anlattı. Bu nedenle harekete geçtiklerini söyleyen Dr. Karayandı, “Coğrafyamıza bu kadar yakın şehirlerde görülen ve ölümle sonuçlanan bu virüse karşı Adana halkının da korunma yolları hususunda bilgilendirilmesini amaçlıyoruz. Bu kapsamda Büyükşehir Atölye Ekibi ile şehrin farklı noktalarında dezenfektan solüsyonların bulunduğu stantlar kurarak farkındalık uyandırmak istedik” dedi.
Grip ve benzeri bulaşıcı hastalıklardan korunmanın temelinde, kişisel bakım ve şüphesiz el temizliğinin öneminin vurgulandığı stantlar; şehir merkezinde 5 farklı noktada Adanalılara hizmet veriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gribe Karşı "Sen De Uzat Elini"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN