Kızılay Yaşlıları Eğlendirdi

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Kızılay Yaşlıları Eğlendirdi
Türk Kızılayı Şubesi, Yaşlılar Haftası nedeniyle Adana ve Seyhan Huzurevi sakinlerini yemekte ağırladı. Bir otelde verilen yemekte Kızılay’ın konuğu olan huzurevi sakinleri, birlikte yiyip içip, şarkılar söyleyerek; halaylar çekip, gülüp oynayarak unutamayacakları keyifli bir gün geçirmenin mutluluğunu tattı.
Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğindeki yemeğe, huzurevinde kalan yaşlıların yanı sıra Aile Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hamide Kaya, Adana Huzurevi Müdiresi Nurdan Avcı, Yaşlılarla Dayanışma Derneği Başkanı Ayten Leyla Sağlamtimur da katıldı.
Yemeğe katılan yaşlılara tek tek karanfil dağıtan Türk Kızılayı Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı, yaşlılara hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler bizim dünümüzsünüz, sizler bizim yarınlarımızsınız. Bu toplum sizlerin kadim kültürüyle bu günlere geldi. Değerli müdürlerimle bu etkinliği düzenledik. Sizleri soframıza davet ettik. Sizlerde bizleri kırmayarak geldiniz. Hepinize teşekkür ederim saygılar sunarım” dedi
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Hamide Kaya, Adana Huzurevi Müdiresi Nurdan Avcı ve Yaşlılarla Dayanışma Derneği Başkanı Ayten Leyla Sağlamtimur da Kızılay Adana Şubesi Başkanı Ramazan Saygılı ve yönetim kuruluna düzenledikleri bu etkinlik için teşekkür etti. Bu arada yaşlıların yemeği düzenleyen Kızılay yönetimine teşekkürlerinin bir ifadesi olarak hazırlanan çiçek de Nurdan Avcı tarafından Saygılı’ya takdim edildi.
Canlı müzik eşliğinde yenilen yemekten sonra yaşlılar şarkılar söyleyip, oyunlar oynayıp gönüllerince eğlendi. Yemeğin sürprizi ise Adana Huzurevi’nde kalan yaşlılardan oluşan folklor ekibinin gösterisi oldu. Huzurevinin “gönlü genç” sakinlerinden oluşan folklor ekibi, profesyonel halk oyunlarını ekiplerini aratmayan gösterilerini başarıyla sergileyip, arkadaşlarından ve yemeğe katılan diğer konuklardan bol bol alkış aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kızılay Yaşlıları Eğlendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN