Kozan’da On Bin Eve On Bin Fidan Dağıtılacak

Giriş Tarihi: 26.3.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Kozan’da On Bin Eve On Bin Fidan Dağıtılacak
’nın Kozan ilçesinde Orman Haftası nedeniyle Orman İşletme Müdürlüğü tarafından 10 bin eve 10 bin fidan dağıtımına başlandı.
Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda gerçekleşen etkinlikte Kaymakamı Avni Oral, Kozan Orman İşletme Müdürü Veysel Önen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ve işletme personelleri tarafından vatandaşlara fıstık çamı, sedir ve defne ağacı fidanları dağıtıldı.
Yaklaşık 2000 adet fidanın dağıtımının yapıldığı etkinlikte konuşan Kaymakamı Avni Oral, “Son zamanlarda duyduğumuz küresel ısıma ve benzeri ifadelerden anlaşıldığı üzere bozulmuş olan ekolojik dengede mutlaka insanoğlunun tekrar yaşanabilir bir doğaya dünyayı kavuşturması ve yaşadığımız bu toprakları gelecek nesillere hakkıyla devir etmemiz anlamında da üzerimize düşen bir çok vazife var. Bu anlamda bütün dünyada olduğu gibi içinde bulunduğumuz Ormancılık Haftası günü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bugünkü etkilikte de burada vatandaşlarımıza dağıtmış olduğumuz fidanlar toprak ile buluşacaktır. Bazen çevre ve doğa ile iç içe olan doğamız daha da yeşil hale gelecek. Kozanlıların doğa ve çevreye olan sevgisini iyi biliyorum. İnşallah burada dağıtacağımız fidanlarımız da gelecek nesillere ulaşacak ve onlara birer hatıramız olacaktır” dedi.
İşletme Müdürü Veysel Önen ise kaymakamlığın desteği ile ilçede başlattıkları on bin eve on bin fidan dağıtımı okul ve cami bahçelerinin ağaçlandırılması ile devam edeceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kozan’da On Bin Eve On Bin Fidan Dağıtılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN