Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ATB Başkanı Şahin Bilgiç Oldu

Giriş Tarihi: 1.4.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 13:36
ATB Başkanı Şahin Bilgiç Oldu
Ticaret Borsası (ATB) Başkanlığına TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, ATB Meclis Başkanlığına da Sabahattin Yumuşak getirildi.
ATB Başkanı Muammer Çalışkan’ın işlerinin yoğunluğu sebebiyle ATB Başkanlığından istifa etmesi üzerine olağan meclis toplantısında ATB Başkanlığına seçilen TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Bilgiç, yaptığı konuşmada, “6 yıl 3 aydır adeta bir orkestra şefi gibi bizleri yöneten başkanımız Muammer Çalışkan bizleri bu günlere getirdi. Aynı sürede ben de meclis başkanlığı yaptım. Biz bu ekip çalışmasını çok güzel başardık. Bütün kararlarımızı hep birlikte aldık. İnşallah bu günden sonrada aynı başarıyla devam edeceğiz. Meclis üyesinden başkanına kadar hepimiz aynı duygular içerisinde nasıl bu günlere geldiysek bundan sonra da aynı şevk ve heyecanla hep birlikte Adana Ticaret Borsasını başarıyla yürüteceğiz. Muammer başkanıma ben tebriklerimi, takdirlerimi sunuyorum. Bu işi mükemmel yürüttü. Şimdi nöbet değişimi diye düşünüyorum. Hepimizin tecrübeleri farklıdır ama artık kendisinin tecrübelerinde yararlanacağız. Bunu meclisimiz için de bir şans olarak görüyorum" dedi.
"BİZLERDEN BEKLENTİ ÇOK YÜKSEK"
Tarım denildiğinde Çukurova’nın en önemli şehri olarak Adana’nın akla geldiğini de ifade eden Bilgiç, “Adana Ticaret Borsası da Türkiye’nin en önde gelen borsalarından birisidir. Ve bu konuda da Odalar Borsalar Birliğinde ben hem Adana’yı hem de bölgeyi temsilen bulunuyorum. Şahsımla alakalı değil ama bölgemiz için bir şans. Bugün benim yerimde başka bir arkadaşımda olabilirdi. Bana bahşettiğiniz bu görevler için de sizlere ayrıca teşekkür ediyorum. Bu çok güzel bir duygu. Allah nefsimize kapılmadan, yanlış yaptırmadan insanlarımızın hepsine yaşatsın. Buralar hizmet makamlarıdır. Süremiz dolduğunda bizlerde bu görevleri bırakıp, gideceğiz. Önemli olan bölgemize güzel hizmetler yaparak, hoş seda bırakarak gitmek. Hepimizin amacı budur. Bu işlere talip olduğumuzda bu işlerin zorluklarını bilen insanlarız. Aldığımız görevleri layıkıyla yerine getirebilmek çabasındayız. Bizlerden beklenti çok yüksek. Meclisimiz ve başta Genel Sekreterimiz Mustafa Hızlı olmak üzere bütün çalışanlarımızın gayret ve çalışmalarıyla inşallah Adana Ticaret Borsasını plakamız 01 gibi Türkiye borsaların birincisi olacaktır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ATB Başkanı Şahin Bilgiç Oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN