Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Öğrencilere "Yeşil Yaprak" Ödülü

Giriş Tarihi: 2.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Minik Öğrencilere Yeşil Yaprak Ödülü
Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) tarafından Başkent Üniversitesi Başkent Okulları İlkokul bölümü öğrencilerine "Yeşil Yaprak" ödülü verildi.
Orman Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Başkent Okulları’na davet edilen TEMA Vakfı İl Temsilcisi Halil Akyürek yaptığı konuşmada, Yeşil Yaprak Projesi ile öğrencilerin toprağı, ormanı, suyu ve temiz havayı tanıması, önemini kavraması, koruması, toprağın karşı karşıya kaldığı erozyonu bilmesi, erozyonla mücadele yollarını öğrenerek bu yolda çaba göstermesi ve çevreye karşı duyarlı bir ekolojik okur yazar olarak yetişmelerine katkıda bulunmanın amaçlandığını söyledi.
Çocuklardan başlamak üzere bütün halkı toprağa, suya, yeşile, tertemiz havaya ve TEMA’ya gönüllü olmaya davet eden Akyürek, öğrencileri gönüllü TEMA üyesi yapan Başkent Okulları İlkokul Müdürü Hasan Büyükçerçi’ye teşekkür etti.
Akyürek, daha sona "Yeşil Yaprak" ödülünü sınıf temsilcileri ve öğretmenlerine teslim etti. Başkent İlkokulu TEMA gönüllüsü öğrencileri ise Orman Haftası nedeniyle katkılarından dolayı TEMA Vakfı Adana İl Temsilcisi Halil Akyürek’e çizdiği resimler ile teşekkürlerini sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Öğrencilere "Yeşil Yaprak" Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN