Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karnavalda 5 Ayrı Dilde Ezgiler

Giriş Tarihi: 3.4.2015 13:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Karnavalda 5 Ayrı Dilde Ezgiler
Seyhan Belediyesi’nce, Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında ’Bu Toprağın Sesi’ temalı ilginç ve renkli bir konser programı gerçekleştirildi. Etkinlikte 5 ayrı dilde ezgiler seslendirildi.
’da başlayan Portakal Çiçeği Karnavalı birçok etkiliğe sahne olurken Seyhan Belediyesi’nin kendi bünyesinde gerçekleştirdiği etkinlikler vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Gün boyu karnaval alanında yapılan etkinliklerin yanında akşamları ise konserler düzenleniyor. Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde ’Bu Toprağın Sesi’ temalı ilginç ve renkli bir konser programı gerçekleştirildi. Beş ayrı dilde ezgilerin seslendirildiği konserde Ayhan Yılmazer, Murat Özmü, Soner Gülal, Onur Özsolak, Birsel Şenel, Sümran Fettahlıoğlu ve Esra Uğureli sahne aldı.
"KÜLTÜRE VE SANATA ÖNEM VERECEĞİZ"
Gecede bir konuşma yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, karnavalın Adana’nın tanıtımına önemli katkılar sağladığına dikkat çekerek, Adana’ya katkı koyan tüm organizasyonlara ve etkiliklere destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Karalar, "Portakal Çiçeği Karnavalı kapsamında her gün farklı farklı etkinliklerle bir araya geliyoruz. Bu karnavala önem veriyoruz. Biz göreve geldiğimiz günden bugüne kadar kültüre sanata önem veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz" dedi.
Başkan Karalar’ın konuşmasının ardından koro kendilerini dinlemeye gelenlere unutulmaz bir gece yaşattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnavalda 5 Ayrı Dilde Ezgiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN