Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karnavalın Ağaçları Budandı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
3. Portakal Çiçeği Karnavalı etkinliklerinin sürdüğü ’da, çiçek açmış turunç ağaçlarının budanması ve bazılarının kaldırım çalışması nedeniyle sökülmesi vatandaşların tepkisine neden oldu.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve gerçekleşecek 150’ye yakın aktiviteyle yerli yabancı 50 bin ziyaretçi ağırlamayı hedefleyen Portakal Çiçeği Karnavalı 2 gün önce başladı.
Sanat, kültür ve spor etkinlikleri kentin dört bir yanında hız kesmeden devam ediyor. Çiçeklerinin kokusuyla karnavalın simgesi olan turunç ağaçları karnaval etkinliklerinin yoğun olduğu merkez bölgelerde süslendi.
Kentin işlek bölgelerinden biri olan Çukurova ilçesindeki Süleyman Demirel Bulvarı’nda karnavalın sembolü çiçek açmış turunç ağaçlarının budanması ve bazılarının kaldırım çalışması nedeniyle sökülmesi ise vatandaşların tepkisine neden oldu. Bazı ağaçların ise iş makineleri nedeniyle zarara uğradığı görüldü. Çiçeklerin kokusundan mahrum kaldıklarını anlatan vatandaşlar bu işlemin karnaval zamanına denk getirilmesini eleştirdi.
Nehire Özütüm (75) adlı vatandaş, Portakal Çiçeği Karnavalı için kente gelen insanların bu caddede portakal çiçeği kokusunu hissedemeyeceğini anlattı. Kesilip atılan bir dalı eline alan Özütüm, “Biz şimdi bunları kurutup saklayacağız, çünkü bir daha göremeyeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karnavalın Ağaçları Budandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN