Hem Karnaval, Hem Çevre Bilinci

Giriş Tarihi: 4.4.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Hem Karnaval, Hem Çevre Bilinci
Portakal Çiçeği Karnavalı etkinlikleri kapsamında, Büyükşehir Belediyesi Atölye Ekibi ve Çukurova Üniversitesi Moda Tasarım Kulübü öğrencileri, sıra dışı bir gösteriye imza attı. Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen Geri Dönüşüm Defilesi, Adanalılar’dan yoğun ilgi gördü.
"Her Atık Çöp Değildir” projesi ile, geri dönüşümün önemine dikkat çekmek isteyen Büyükşehir Atölye Ekibine, Çukurova Üniversitesi Moda Tasarım Kulübü öğrencileri, muhteşem tasarımları ile destek verdi. Proje, 2 aylık hazırlık sürecinden sonra Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan Portakal Çiçeği Karnavalı’nda halkla buluştu.
Programın açılışında, Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde görev yapan Çevre Mühündesi Recep Kaan Sinan, vatandaşa; geri dönüşümün önemiyle ve doğanın absorbe etmekte çok zorlandığı atıklarla ilgili bilgi verdi, daha temiz bir dünya için dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Moda Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından kurulan Tekstil Moda Kulübü de, atık malzemelerden oluşan kıyafetlerle, bu projedeki ilk defileyi gerçekleştirdi.
Karnavalın en renkli organizasyonlarından biri olan Geri Dönüşüm Defilesi, Adanalılar’dan ve genç tasarımcı öğrencilerin eğitmenlerinden tam not aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem Karnaval, Hem Çevre Bilinci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN