, Bilgi Yarışmalarıyla Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 7.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 15:42
Adana, Bilgi Yarışmalarıyla Tanıtıldı
3. Portakal Çiçeği Karnavalı’nda yapılan bilgi yarışmaları sayesinde, tarihiyle dikkat çeken ’nın binlerce kişiye tanıtımı yapılırken, özlü ve motive edici sözlerin yer aldığı ‘motivasyon ağacı’ yoğun ilgi gördü.
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı, 5 gün boyunca kentin çeşitli ilçelerinde binlerce kişiyle buluşup, onlarca etkinliğe ev sahipliği yaptı. Karnavalın büyük kortejinde 80 bin kişi kostümleriyle beraber görsel şölen yaşatırken, 90 bin kişi yürüyüşü izledi. Türkiye’nin çeşitli kentlerinden karnaval için Adana’ya gelen binlerce kişi unutulmaz anlar yaşadı.
Karnavalın resmi sponsoru Ramada Adana Hotel, karnavalın kalbi Şinasi Efendi Caddesi’nde stant kurdu. Stantta yer alan ‘motivasyon ağacı’ vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. İlklerin kenti Adana’yı, tüm ülkeye ve dünyaya tanıtmayı misyon edinen Ramada Adana Hotel, düzenlediği bilgi yarışmalarıyla da Çukurova’nın tarihini, yerli ve yabancı turistlere tanıttı. Özel seçilmiş soruları yanıtlayanlar, bu bereketli topraklarla ilgili bilmediği bilgiler öğrendi.
Bilgi yarışmalarında yer alan sorularda, dünyada ilk organ naklinin yapıldığı yer (Yumurtalık) Alman Köprüsü diye bilinen köprünün esas ismi (Varda), dünya üzerinde hala kullanılan en eski köprü (Taşköprü), Kizuvvatna kapısı diye bilinen geçidin ismi (Gülek) dikkat çekti.
Motivasyon notlarında da şu ifadeler yer aldı:
“Başarısızlık ondan bir şey öğrendiğiniz sürece ileri atılmış bir adımdır. Eğer bir sonraki savaşta savaşacak gücü kendinizde bulamıyorsanız, nedeni daha o savaşa girmediğinizdir. Hiç kimse geri dönüp yeniden başlayamasa da herkes şuandan itibaren başlayabilir. Ne kadar verdiğimiz değil verdiklerimize ne kadar sevgi koyduğumuz önemlidir. En iyi terapi boş vermişliktir.”
Bilgi yarışmasının ardından soruları doğru yanıtlayanlara Ramada Adana Hotel lobisinde çay ve tramisu ikram edilirken cevapları yanlış yanıtlayanlara ise patlamış mısır ikram edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana, Bilgi Yarışmalarıyla Tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN