Harçlıklar LÖSEV İçin Harcandı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 11:27
Harçlıklar LÖSEV İçin Harcandı
Lösemili Çocuklar Vakfı’nın (LÖSEV) ‘’Bir Tuğlada Sen Koy’’ sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Başkent Üniversitesi Özel Başkent İlkokulu 3. sınıf öğrencileri de büyük bir katılımla gerçekleşen kermes etkinliğiyle projeye destek verdi.
Okul yöneticileri ile velilerin işbirliğiyle düzenlenen kermes büyük ilgi gördü. Gelirinin tümü LÖSEV’e bağışlanmak üzere düzenlenen kermeste veliler ev yapımı yiyecek ve içecekler hazırlayıp satışa sundu. Bazı veliler işe el emeği göz nuru dökerek hazırladıkları ürünlerini, resim konusunda yeteneği olan veliler ise yaptıkları tabloları LÖSEV’e gelir sağlamak amacıyla satışa çıkardı.
Başkent öğrencileri, harçlıklarıyla kermesten alışveriş ederek hem Lösemi ile mücadele eden çocukların en büyük destekçilerinden olan LÖSEV’e katkıda bulundu hem de arkadaşlarıyla keyifli bir yaşamanın tadını çıkardı.
Çeşitli ürünlerin satışa sunulduğu kermeste çocukların en fazla ilgisini ise bir öğrenci velisinin getirdiği ipekböcekleri çekti. Dut yapraklarıyla birlikte kermese getirilen ipekböceklerinden satın almak için çocuklar adeta birbiriyle yarıştı.
Başkent Üniversitesi Adana Özel Başkent Okulları yöneticileri, okulda kaliteli eğitim ve öğretimin yanı sıra çocuklarda sosyal sorumluluk anlayışını geliştirmek için düzenledikleri bu tür etkinliklerin süreceğini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harçlıklar LÖSEV İçin Harcandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN