Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kent Konseyine "Herostratos’u Unutun"

Giriş Tarihi: 21.4.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 21.4.2015 12:14
Adana Kent Konseyine Herostratos’u Unutun
Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Sanat Konseyi üyesi, Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cihangir Nevruzov’un yönettiği “Herostratos’u Unutun” adlı tiyatro oyununun Kent Konseyi Özel Gösterimi yapıldı.
Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda yapılan gösterimde Grigori Gorin’in yazdığı, Cihangir Nevruzov’un Türkçeye çevirdiği “Herostratos’u Unutun”, Adana Kent Konseyi üyeleri için sahnelendi. Etkinliğe oyunun yönetmeni Cihangir Nevruzov, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü İsmail Dikilitaş, Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, Genel Sekreter Ekrem Aslan ile Kent Konseyi üyesi kurum ve kuruluşlardan temsilciler katıldı. Terör, adalet, barış gibi konuları işleyen iki perdelik oyun yoğun bir ilgiyle izlendi.
Adana Kent Konseyi Başkanı Ahmet Özen, oyunu çok anlamlı bulduğunu ve beğendiğini belirterek, bu özel gösterim için Cihangir Nevruzov ve İsmail Dikilitaş’a teşekkür etti. Özen, “Adana Kent Konseyi olarak sanatın ve sanatçının her zaman yanındayız, destekçisiyiz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana Kent Konseyine "Herostratos’u Unutun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN