Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Saadet Partisi Adayları Karaisalı’da Halkla Buluştu

Giriş Tarihi: 4.5.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 4.5.2015 16:49
Saadet Partisi Adayları Karaisalı’da Halkla Buluştu
“Kendine gel, Saadet’e gel” sloganı ile yola çıkan Milli Görüş temsilcisi Saadet Partisi, Karaisalı Meydanı’nda, milletvekili adayları ile seçmenleri buluşturdu.
Saadet Partisi Milletvekili Adayı İşadamı Hamza Çalışkan, Karaisalı Meydanı’nda yaptığı konuşmada, 11 ay süren ve merhum Necmettin Erbakan’ın da başbakanlık yaptığı 54. Hükümet döneminde; Erbakan’ın ülkenin sanayisinin gelişmesi ve kalkınması için icraatlar yaptığını, siyaseti gelecek seçimler için değil; gelecek nesiller için çalışmak olarak gördüğünü dile getirdi.
Erbakan’ın, Türkiye’nin kalkınması için çok önemli adımlar attığına vurgu yapan Çalışkan, şöyle devam etti:
“Bu adımların tamamı hem Türkiye, hem de Dünya İslam Birliği için çok önemliydi. 54. Hükümet döneminde havuz sistemi, denk bütçe, İslam ülkeleriyle iyi münasebetler, D8, ekonomik kalkınma, işçinin, emeklinin, memurun ve köylünün durumlarının iyileştirilmesi ve IMF’nin kapı dışarı edilmesi gibi önemli ve güzel işlere imza atılmıştı."
"SİYASETİ ALLAH RIZASI İÇİN YAPIYORDU"
Konuşmasına, "Erbakan, Milli Görüş hareketini kuran, bu hareketin ana prensiplerini belirleyen ve kavramlarını oluşturan liderdir" diyerek devam eden Hamza Çalışkan, "Erbakan, siyaseti iyiliği tesisi ve kötülüğün ortadan kaldırılması olarak görüyordu. Siyaseti, oy almak ve makam sahibi olmak için değil, Allah’ın rızasına ulaşmak için yapıyordu. Hocamız, hiç kimsenin sömürülmediği, hakkının gasp edilmediği, herkesin adil ve eşit bir şekilde yaşayacağı yeni ve adil bir dünya düzeni kurmak için çalışıyordu. O, bütün insanlık için adalet ve refah istiyordu" dedi.
Hamza Çalışkan konuşmasının sonunda, "Milli Görüş kadrolarıyla birlikte, dünyamızın kaynaklarından, yeraltı ve yerüstü zenginliklerinden bütün insanların adil bir şekilde faydalanması için var gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Saadet Partisi Adayları Karaisalı’da Halkla Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN