Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir De Katı Atıklar Ekonomiye Kazandırılıyor

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Yüreğir De Katı Atıklar Ekonomiye Kazandırılıyor
Yüreğir Belediyesi katı atıkların kaynağından toplanması ve ekonomiye kazandırılması amacıyla bir proje başlattı.
Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, proje kapsamında çevreye zarar verecek katı atıkların kaynağından toplanacağını, böylece hem çevre kirliliğini ortadan kaldırmayı hedeflediklerini, hem de atıkların ekonomiye geri kazandırılacağını belirtti.
Evsel katı atıkların toplanması, taşınması ve bertarafının yerel yönetimler için önemli maliyet kalemlerinden biri olduğunu, çevre ve insan sağlığı bakımından da çok önemli olduğunu belirten Çelikcan, "Yüreğir’de bulunan tüm kamu kuruluşları, alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler ve tüm ambalaj atıklarının oluştuğu yerlerden alınarak ayrıştırılmasını yapmak ve geri kazanımını sağlamak üzere lisanslı geri dönüşüm tesisine sevk edilecektir. Böylece atıklar çevreye yayılmadan toplanacak ve ekonomiye kazandırılacaktır" dedi.
Ambalaj atıklarının toplanması işini yürütecek olan Geri Dönüşüm Hurda ve Plastik Sanayi tarafından Yüreğir Belediyesi emrine 4 adet araç ve işçi vererek ambalaj atıklarının toplanması sağlanacak. Yüreğir Belediyesi böylece hem iş, hem de ekonomik olarak kazanım elde edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir De Katı Atıklar Ekonomiye Kazandırılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN