Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Malatyalılardan AK Parti’ye Destek

Giriş Tarihi: 25.5.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.5.2015 14:48
Malatyalılardan AK Parti’ye Destek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznür Çalık, "Milliyetçilik kisvesiyle ortada dolaşanlar IMF’ye bizi mahkum edenlerdir" dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznür Çalık, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yemekte Adana’da yaşayan Malatyalılar ile bir araya geldi.
Çalık, burada yaptığı konuşmada, 7 Haziran genel seçimlerinin önemine işaret ederek, Adana’da yaşayan Malatyalıların desteklerini istedi.
7 Haziran öncesi Türkiye’nin bir olup şer ittifaklarının karşısında durması gerektiğini söyleyen Çalık, şöyle konuştu:
“Şuan bir yıkım ekibi var. Bu yıkım ekibinin karşısında da yekvücut duran milletimiz var. Milletimizin adresi de AK Parti. Dolayısıyla ülkenin yeniden inşası için, yeni bir Türkiye için, ikinci yarıyı başlatabilmemiz için Adana’da sandıkları patlamamız gerekiyor.
Buradan bir hatırlatma yapacağım. Yıllardır Milliyetçilik kisvesiyle ortada dolaşanlar IMF’ye bizi mahkum edenlerdir. IMF’nin muhataplarını bizim başımıza getirenlerdir. IMF’nin memurlarının Türkiye’ye bürokrat olarak atandığı için MHP milletvekillerinin istifa ettiklerini hatırlayın. O gün o milletvekilleri, ‘IMF benim ülkeme bürokrat atayamaz’ dedi. Ancak bu MHP sayesinde bırakın bürokrat atamayı, bakan bile atadı. Şimdi milliyetçilikten dem vuran MHP, bizi yeniden IMF’ye mahkum etmek istiyor. Yeniden bize IMF’nin kapılarını aralatmak istiyor. Siz bu muhalefeti benden daha iyi tanıyorsunuz. Şimdi bu MHP, HDP’yle bile kanka oldu, yanlarında da CHP var. Yan yana 7 Haziran’a yürüyorlar. Gezi olaylarında olduğu gibi yan yanalar. Arkalarında da 3 tane terör örgütü var. PKK, DHKP-C ve paralel örgüt. Bu koalisyon ülkemiz için tam bir yıkım ekibi oldu. Milletimiz bu ittifaka 7 Haziran’da büyük bir ders vermesi gerekiyor"
"MALATYALILAR ADANA’YA GÜZELLİK KATIYOR"
AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar da Adana’da çok farklı coğrafyalardan gelen insanların yaşadığını belirterek “İnsanlar farklı yerlerden geliyorlar. Ve bu şehre ayrı bir güzellik katıyorlar. Malatyalı hemşerilerimiz de burayı yurt edinerek bu şehre güzellik katıyorlar. Bizler da aslında siyaseti tıpkı Malatyalı veya bir başka şehirli dostlarımız gibi bu şehre güzellik katmak için yapıyoruz. Bu şehre güzellik katmak için gayret ediyoruz, çalışıyoruz. Siyasetin başka bir amacı olamaz zaten. Bu kadar zor ve zahmetli, bedensel ve ruhsal bir yükün altına girmenin bir başka anlamı da olamaz” dedi.
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni de, 7 Haziran Genel Seçimleri’nde Adana’da yaşayan Malatyalıların da desteklerini esirgemeyeceğine inandığını söyledi.
Yemekte söz alan Malatyalı iş adamları da, ülkedeki huzur ve istikranın devamı için AK Parti’ye destek vereceklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malatyalılardan AK Parti’ye Destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN