Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mavi Bulvar’a Çelik Bariyerli Çözüm

Giriş Tarihi: 1.7.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Mavi Bulvar’a Çelik Bariyerli Çözüm
Büyükşehir Belediyesi, Mavi Bulvar’daki kazalara çelik bariyer yaptırarak son verecek.
Mavi Bulvar’da sık sık kazaların meydana geldiği virajı yerinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Burada meydana gelen kazaları önlemek için gereken tüm tedbirleri alacağız. Çelik bariyerle araçların kanala uçmasını engelleyeceğiz” dedi.
Belediye personeli için düzenlenen iftar yemeği sonrası, gece geç vakitte Mavi Bulvar’da inceleme yapmaya giden Başkan Sözlü, ulaşım daire başkanı, danışmanları ve birim amirleri ile birlikte konuyu yerinde incelediklerini ifade etti. Sözlü, “Adana’nın işlek bulvarlarından biri olan Mavi Bulvar’daki bazı virajlarda sürücülerin tedbirsizliğinden kaynaklı yer yer maddi hasarlı ve bazen de can kaybına neden olan kazalar gerçekleşiyor. Bulvarın bu kısmında çelik bariyerlerle araçların kanala uçmasını önleyecek tedbirler alacağız” diye konuştu.
Ayrıca özellikle yaz ayarlarında çocukların yüzme amacıyla kontrol dışı olarak kanallara girmesi ve boğulmaların yaşanmasına da değinen Başkan Sözlü, “Bu konuda da yine tedbir amaçlı 50 metre aralıklarla karşıdan karşıya suyun üzerine değen ipler gereceğiz. Herhangi bir kazada ya da suya düşme vakasında, bu iplere tutunarak hayatta kalma noktasında bir fırsat oluşturmaya çalışacağız. İnşallah burada alacağımız tedbirler, kesin çözüm olsun diyoruz.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mavi Bulvar’a Çelik Bariyerli Çözüm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN