Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahin Bilgiç: “Biran Önce Güçlü Bir Koalisyon Kurulmalı”

Giriş Tarihi: 1.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 1.7.2015 14:39
Şahin Bilgiç: “Biran Önce Güçlü Bir Koalisyon Kurulmalı”
Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, oluşturulacak güçlü bir koalisyon ile Türkiye’nin belirsizliklerden kurtularak iş hayatının yaşadığı sıkıntıları telafi edebileceğini söyledi.
Adana Ticaret Borsası Meclis Toplantısında konuşan Bilgiç, 13 yıldır ülkeyi tek başına yöneten iktidarın bu kez sandıktan çıkmadığını, sandıktan çıkan sonuç ile güçlü bir koalisyonun hükümetinin biran önce kurularak Türkiye’nin belirsizliklerden kurtulup, iş hayatını rahatlatılması gerektiğini söyledi.
4 partinin barajı geçerek Türkiye Büyük Millet Meclisinde temsil edildiğini, bunlar arasında iyi bir diyalogun oluşması gerektiğini vurgulayan Bilgiç, “Türkiye’nin önünün açılması için siyasiler parti menfaatlerini bir kenara bırakıp, ülkenin menfaatlerini ön planda tutmalıdırlar. Türkiye’de yaşayan tüm insanların beklentisi de bu yöndedir. Hele hele iş hayatının kaybedecek vakti kalmamıştır. Bölgemiz anormal derecede sıkıntılı bir bölge haline gelmiştir. Ortadoğu’yla ticareti olan bölgemiz, bu sıkıntıları birebir yaşamaktadır. Bu sıkıntılardan biran önce kurtulmak için de güçlü bir hükümetin kurulmasında fayda vardır. Bu belirsizlikler ve istikrarsızlıklardan dolayı dışarıdan sermaye gelmediği gibi, içerideki yatırımcı da ne yapacağını bilememektedir. Yatırımın ve üretimin önünün açılması için sandıktan çıkan sonuca herkesin saygı duyarak güçlü bir koalisyon hükümetinin biran önce kurulması lazım" dedi.
Yapısal reformların, hatta ara verilen hukuk reformlarının da yeniden ivedilikle yapılması gerektiğini söyleyen Bilgiç, "İş hayatının temsilcileri olan bizler, bu reformların biran önce hayata geçmesini arzu ediyoruz. İş hayatı olarak belirsizliğe, istikrarsızlığa sebep olacak yeni bir seçime, ne Adananın ne bölgenin ne de ülkemizin tahammülü yoktur” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahin Bilgiç: “Biran Önce Güçlü Bir Koalisyon Kurulmalı”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN