Memur-sen’den Çin’e Boykot Çağrısı

Giriş Tarihi: 2.7.2015 14:08 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 11:12
Memur-sen’den Çin’e Boykot Çağrısı
’da Memur-Sen üyeleri, Şincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşayan Uygur Türklerinin oruç tutmalarını ve diğer ibadetlerini yerine getirmelerini yasaklayan Çin’e boykot uygulanması için çağrı yaptı.
İnönü Parkı’nda toplanan Memur-Sen üyeleri, sloganlar atarak Çin’i protesto etti. Burada konuşan Memur-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Sezer, 15 gündür Çin askerlerinin Şincan Uygur Özerk Bölgesi’ni tamamen kuşattığını belirterek, “Yüreğimiz yaralı. Gönül rahatlığıyla iftar edemiyoruz” dedi.
Çin’e; Doğu Türkistan’a baskı uygulamaktan, insan haklarını çiğnemekten, din ve vicdan hürriyetini gasp etmekten bir an önce vazgeçmesi konusunda çağrıda bulunan Başkan Sezer, “Uyarıyoruz, akıttığınız kanda boğulacaksınız. Hiçbir zulüm ebedi değildir. Aklınızı başınıza alın. Bu zulme ‘dur’ demek için tüm vicdan sahiplerini ayağa kalkmaya, Çin zulmü son bulana kadar bir daha oturmamaya davet ediyoruz. Bugün Çeçenistan’ın Ruslardan gördüğü zulmü, Doğu Türkistanlılar Çinlilerden görmektedir. Dünya ise bu zulme göz yummaktadır. Doğu Türkistan meselesi sadece Uygurların bir sorunu olarak görülmemeli ve vicdan sahibi insanlar bu meseleyi sahiplenmelidir” diye konuştu.
Sezer, Uygur Türklerine yapılan zulümleri protesto etmek için boykot çağrısı yaparak, “Çin, Doğu Türkistanlılara esir muamelesi yapmakta ve onlara türlü zulümleri reva görmektedir. Faşist Çin Hükümeti, Doğu Türkistan’da Uygur nüfusunu azaltarak bölgeyi Çinlileştirmektedir. Susacak mıyız? Hadi ilk önce ‘boykot’ ile başlayalım. Çin mallarına yönelik kapsamlı bir boykotla, yaşananların hesabını sormaya başlayalım. ‘Çin mallarına hayır’ diyerek, tepkimizi gösterelim” şeklinde konuştu.
Grup, bir süre slogan atarak dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memur-sen’den Çin’e Boykot Çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN