Büyükşehir’den Tıbbi Atık Eğitimi

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Büyükşehir’den Tıbbi Atık Eğitimi
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, tıbbi atık konusundaki çalışmalarına devam ediyor.
Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı, Özel Atık Şube Müdürlüğü tarafından, Galleria KBB (Kulak Burun Boğaz) Merkezi çalışanları ve Büyükşehir Belediyesi bünyesinde staj gören mühendis adaylarına tıbbi atık eğitimi verdi.
Tıbbi atıkların doğru bir şekilde depolanmadığı zaman insanlar için büyük bir tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, "Tıbbi atıklarla ilgilenen sağlık kurum ve kuruluşu personellerinin konuyla ilgili bilgi sahibi olması gerekiyor. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapıyor ve sağlık çalışanlarımızı bilgilendiriyoruz. Hem kendi sağlıkları açısından, hem de tıbbi atık taşıyan personellerimizin sağlığı açısından bu konuda dikkatli olunması gerekmektedir” dedi.
Galleria KBB Merkezi sağlık çalışanları ve Adana Büyükşehir Belediyesi teknik stajyerleri olmak üzere 2 oturumda 100’e yakın kişiye verilen eğitimde, tıbbi atığın usulüne uygun toplanması, tehlikeli atıklar, yönetmelikler ve atıkların bertaraf edilmesi konusunda bilgilendirme yapıldı. Özel Atık Müdürlüğü personellerinden Kimyager Semih Eren ve Çevre Mühendisi Esra Bulutgöçer’in verdiği eğitimde, tıbbi atıklar ile ilgili bir video da gösterildi.
Eğitimin sonunda, Galleria KBB Merkezi İdari Direktörü Nadiya Esen, Özel Atık Şube Müdürü Çağrı Ün’e ve Büyükşehir personellerine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den Tıbbi Atık Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN