Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir’den, Suriyeli Türkmenler’e Su Yardımı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Büyükşehir’den, Suriyeli Türkmenler’e Su Yardımı
Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı aracılığıyla, Suriye Bayırbucak Türkmenleri’ne su yardımında bulunacak. Adana Büyükşehir Belediyesi ve Türk Kızılayı ile dün imzalanan yardım protokolünün ardından su taşıyan araçlar yola çıktı.
Adana Büyükşehir Belediyesi Suriyeli Türkmenler’e yardım ulaştırma çalışmalarına devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü ve Türk Kızılayı Genel Müdürü Ahmet Lütfi Akar, dün bir araya gelerek Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Suriye Bayıbucak Tükmenleri’ne yapacağı su yardımı ile ilgili bir protokol imzaladılar.
Türk Kızılay’ının hangi inanç ve kökenden olursa olsun herkese yardım amacıyla çalışmalar yürüttüğüne dikkat çeken Başkan Sözlü, "Özellikle de son dönemde, Suriye ve Irak’ta yardıma muhtaç insanlara, yardım ulaştırma konusunda Türk Kızılayı ile işbirliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz de insan tarafımızı bu tarz çalışmalarla ayakta tutmaya, diriltmeye çalışıyoruz. Allah Kızılay’ımıza güç ve kuvvet versin. Türk Kızılayı dünyanın neresinde olursa olsun darda kalanların yanı başında, bu da bizi milletçe gururlandırıyor. Sayın Türk Kızılayı Genel Başkanımızı başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bugün Adana’ya şeref verdiler. Kendilerine teşekkür ediyoruz" dedi.
Adana Büyükşehir Başkanı Hüseyin Sözlü’’nün ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine gösterdiği yakınlıktan duydukları memnuniyeti dile getiren Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, "Bu güne kadar yaptıkları yardımlarda Türk Kızılayı’nı vasıta olarak seçtikleri için kendilerine teşekkür ederiz. Bu güveni her zaman en iyi şekilde kullanacağımızı, insanlığa hizmette ve mağdurların yanında hep beraber olacağımızı belirtmek isterim. Sayın Belediye Başkanımızın bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanımızda olacağını ve bize yardımcı olacağını ümit ediyorum” dedi.
Türk Kızılayı İl Başkanı Ramazan Saygılı ve Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katıldığı toplantının ardından, su taşıyan araçlar Suriyeli Bayırbucak Türkmenleri ile buluşmak üzere yola çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir’den, Suriyeli Türkmenler’e Su Yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN