Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan Belediyesi’nden LYS Danışma Merkezi

Giriş Tarihi: 10.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Seyhan Belediyesi’nden LYS Danışma Merkezi
Seyhan Belediyesince, üniversitelere tercih yapma sürecinde öğrencilere yardımcı olunması için ‘LYS Danışma Merkezi’ kuruldu.
Seyhan Belediyesi’nin ‘LYS Danışma Merkezi’ Kent Konseyi ile işbirliğinde gerçekleştirildi. Atatürk Parkı içerisindeki 75. Yıl Sanal Galerisi’nde kurulan danışma merkezinde öğrencilere uzmanlar eşliğinde tercihlerini yaparken hangi konulara dikkat etmeleri gerektiği anlatılıyor.
LYS Danışma Merkezi’ne yoğun ilgi gösteren öğrenci ve aileleri bu konuda kendilerine yardımcı olan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve belediye yetkililerine teşekkür etti.
Danışma Merkezi’ne başvuran öğrenci ve aileleriyle sohbet eden Başkan Karalar, “Gençlerimizin bundan sonraki yaşamlarıyla ilgili çok önemli bir karar verme aşamasıdır bu. Gençlerimizin yaşamlarının en önemli dönüm noktası olan bu aşamada en doğru tercihleri yapabilmeleri için biz de belediye olarak kendilerine yardımcı olmak için böyle bir merkez oluşturduk” dedi.
TERCİH SÜRESİ 16 TEMMUZ’A KADAR UZATILDI
Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) üniversitelere tercih yapma süresinin 16 Temmuz 2015 Perşembe günü saat 24.00’e kadar uzatıldığı bildirildi. Daha önce 14 Temmuz 2015 salı günü biteceği duyurulan Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (2015-ÖSYS) tercih yapma süresinin veli ve öğrencilerden gelen yoğun talep ve tercih yapacak adayların daha geniş bir sürede tercihlerini yapma imkanını sağlamak amacıyla 2 gün uzatılması kararının alındığı bildirildi. Buna göre, 2015-ÖSYS tercih işlemleri 16 Temmuz 2015 perşembe günü saat 24.00’e kadar yapılabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan Belediyesi’nden LYS Danışma Merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN