Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orman Bölge Müdürü Erol: “Yangın Riski Artarak Devam Edecek”

Giriş Tarihi: 20.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Orman Bölge Müdürü Erol: “Yangın Riski Artarak Devam Edecek”
Orman Bölge Müdürü İsmet Erol, meteoroloji kaynaklarının önümüzdeki günlerde sıcaklıkların daha da artacağını bildirdiğini belirterek, “Yangın riski artarak devam edecek” dedi.
Son günlerde artan hava sıcaklığı ile birlikte bölgenin orman yangınları açısından son derece riskli bir ortam oluşturduğuna dikkat çeken Erol, “Orman Bölge Müdürlüğü görev alanı dahilindeki Adana ve Osmaniye illerinde, son bir hafta içinde onlarca ihbarın alındı ve birçok tehlikenin ucuz atlatıldı. Ancak bunlardan Aladağ’da çıkan orman yangınında 66 dekar orman alanı tahrip oldu. Feke, Saimbeyli, Kozan ve Osmaniye’nin Bahçe ve Düziçi ilçelerinde çok tehlikeli olabilecek yangınlar büyük çabalar sonucu büyümeden söndürüldü. Birçok yerleşim yerinin tehlike altına girdiği komşumuz Mersin bölgesinde de bayramın 3. günü bin dekar orman alanı kül oldu” diye konuştu.
Bölge insanının bu konuda çok duyarlı ve iyi niyetli olduğunu ancak asıl önemlisinin açık alanlarda ateş yakılmaması, yakmaya teşebbüs edenlerin uyarılması olduğunu ifade eden Erol, "Orman yangınları ile ilgili ihbarların ücretsiz alo 177 numaralı telefona bildirilmesi, bildirim sırasında yerin doğru tarif edilmesi çok önemlidir” şeklinde konuştu.
Meteoroloji kaynaklarının önümüzdeki günlerde sıcaklıkların daha da artacağını bildirdiğini kaydeden Erol, yangın riskinin de artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orman Bölge Müdürü Erol: “Yangın Riski Artarak Devam Edecek”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN