Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dağlı: “Huzurun Adresi AK Parti’dir”

Giriş Tarihi: 19.10.2015 10:28 Güncelleme Tarihi: 19.10.2015 10:34
Dağlı: “Huzurun Adresi AK Parti’dir”
AK Parti Milletvekili Adayı Tamer Dağlı, seçim çalışmaları kapsamında Tufanbeyli ve Feke ilçesini gezdi. Özellikle köylerde halkın yoğun sevgi gösterileriyle karşıladığı Dağlı, bu sevgiyi karşılıksız bırakmayacaklarını söyledi. Vatandaşların sorunlarını dinleyen Dağlı, bazı sorunları yetkilileri arayarak anında çözerken, zaman alacak problemlerle ilgili de, milletvekili olsa da olmasa da takipçisi olacağının sözünü verdi.
Tamer Dağlı, gezisi sırasında çocuklarla şakalaştı, yaşlılarla kucaklaştı, vatandaşlarla birlikte kazanın başına geçip pekmez kaynattı.
Feke’de vatandaşlara konuşan Tamer Dağlı, “7 Haziran’dan bu yana ülkemizde alışık olmadığımız bir durumla karşı karşıyayız.7 Haziran’da milletimiz, bizde dahil hiçbir partiye tek başına iktidar yetkisi vermedi. AK Parti yine birinci parti oldu ancak halkımız koalisyon dedi. Bize büyük bir sorumluluk yükledi. Biz, hükümeti kuralım dedik. Fakat başta MHP olmak üzere diğer partiler bizden kaçtı. MHP şu an kurulu olan seçim hükümetinde dahi görev almak istemedi. Oysa bu bir anayasal vazifedir. Bu anayasal görevi biz yerine getirdik. Ama CHP ve MHP bu görevden kaçıp kaçak güreştiler. Dolayısıyla bunun da hesabını sizler sandıkta soracaksınız. Hükümetimiz gerek projeleri ve gerekse yatırımları ile dolu dizgin milletimize hizmete devam etmektedir" dedi.
Buraya gelirken sağlıkçılarla karşılaştıklarını belirten Dağlı, şöyle devam etti:
"Burada bulunmalarının sebebini sorduğumda, hasta olan köylüler için eczacı ile birlikte ilaç dağıttıklarını söylediler. 1 gün önce doktorlarımız gelip köylerimizde sağlık taraması yapıyorlar, bir gün sonrada eczacılar gözetiminde ilaçlar dağıtılıyor. İşte devletimizin geldiği nokta. Eskiden bırakın doktorun, ilacın ayağınıza gelmesini, siz hastanelere kadar gider, doktor bulamazdınız. Bütün bu hizmetleri ve yatırımları yapabilmek için, öncelikle memleketi sevmek lazım, sonra millete sevdalı olmak lazım. Milleti dert edinmek, sevinciyle sevinip, üzüntüsünde hüzünlenebilmek lazım. İşte biz sizlere sevdalıyız, bu vatanın her karış toprağına, taşına aşığız. Ülkemizin istikrarı için, huzuru için mutlaka tek parti iktidarı olmalıdır. 7 Haziran’daki tabloyu sizlerin bize bir uyarısı olarak kabul ediyoruz. Hizmette aksamalar olmadan, yine size geliyoruz. Barışın huzurun tek adresi Ak Parti’dir.”
Tufanbeyli’de bir bahçenin önünden geçerken bahçe çitlerinin Tamer Dağlı afişleri ile doldurulduğunu gören Tamer Dağlı, ilçe teşkilatına “Bunu siz mi yaptınız” diye sordu. ’Hayır’ cevabı karşısında bahçenin girişinde duran Kadem Cingöz’e selam vererek afişlerinin sebebini sordu. Kadem Cingöz ise, "Bu seçimde yöremizin evladı olan Tamer Dağlı’nın milletvekili adayı olduğunu duyunca, AK Parti ilçe binasına giderek onlardan afiş istedim. Aldığım afişleri de bahçemin çitlerine astım. Asıl milliyetçilik budur. Milliyetçilik önce kendi insanına sahip çıkmakla olur” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dağlı: “Huzurun Adresi AK Parti’dir”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN