Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Öğrenci Pansiyonunu Denetledi

Giriş Tarihi: 6.3.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 15:55
Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Öğrenci Pansiyonunu Denetledi
’ın Samsat ilçesi Kaymakamı Kürşad Atak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Akın ile birlikte ortaöğretim öğrenci pansiyonunu denetleyerek, öğrencilerle öğle yemeğinde sohbet etti.
Samsat Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde eğitimlerini sürdüren 80 öğrencilerinin kaldığı ortaöğretim pansiyonunu denetleyen Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, alınan gıda ürünlerinin kaliteli olup olmadıkları, miadı geçmiş gıdaların olup olmadığı, sebze ve meyvelerin tazelik durumları, genel temizlik ve hijyen gibi konuları inceledi.
Öğretmen ve öğrencilerle birlikte öğle yemeğine katılan Kaymakam Atak, öğrencilerle sohbet ederek, bir sıkıntı yaşayıp yaşamadıklarını sordu. Genel anlamda temizlik kurallarına dikkat edildiğini, binanın yeni boyandığını, yeni demirbaşlar alındığını ve gıda konusuna hassasiyet gösterildiğini belirten Kaymakam Atak, bu konuda kesinlikle ihmalkar davranılmamasını belirtti.
Toplu yemeklerde zehirlenme riski olduğuna işaret eden Atak, özellikle nöbetçi öğretmenlerin çok daha dikkatli davranmaları, gıdaların yoğun olarak kontrol edilmesini istedi. Kaymakam Atak, "Buradaki bir çok öğrenci il dışından ilçemize gelerek eğitimlerini sürdürmeye çalışmaktadırlar. Bu çocuklar bizlere emanettir. Her türlü sıkıntılarında yanlarında olmak zorundayız. Pansiyonu genel olarak iyi gördük. Ancak, temizlik ve gıda kontrollerinin rutin olarak yapılması gerekiyor. Bu konu kesinlikle ihmale gelmez. İdare ve nöbetçi öğretmenlerimize daha çok iş düşmektedir. Biz de denetimlerimizi sürdüreceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsat Kaymakamı Kürşad Atak, Öğrenci Pansiyonunu Denetledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN