Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Korkut, İl Özel İdaresi İle Protokol İmzalandı

Giriş Tarihi: 30.3.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:24
Korkut, İl Özel İdaresi İle Protokol İmzalandı
Sincik Belediyesine ait yol ve altyapı çalışmalarında kullanılmak özere İl Özel İdaresine aktarılan 4 Milyon TL ödenek için protokol imzalandı.
Sincik Belediye Başkanı Mehmet Korkut, Sincik Belediyesi sınırları içerisinde yer alan mahalle yollarında altyapı, kilitli parke taşı ve asfalt çalışmasında kullanılmak üzere, İl Özel İdaresine taahhütlü olarak gönderilen 4 Milyon TL ödenek için, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Kenan Doğan ile protokol imzaladıklarını söyledi.
Korkut, "Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile yaptığımız görüşme neticesinde, Belediyemiz sınırları içerisinde yer alan mahalle yollarında kullanılmak üzere, Adıyaman İl Özel İdaresine 4 Milyon TL ödenek aktarıldı. Sayın Valimizle yaptığımız görüşme neticesinde bunu bir protokol dahilinde yapılacağını belirtiler. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Kenan Doğan ile bir protokol yaptık, yapılan protokolü geçtiğimiz hafta imzaladık. Yaptığımız protokol kapsamında yapılacak yollar, A grubu, B grubu olarak iki ayrıldı. A gurubu şehir içinde yapacağımız kilit parke yol yapım işi, B grubunda da mahalle yollarına yapacağımız asfalt yol yapım işi olarak belirlendi. Kapsamlı bir şekilde hazırlanan bu protokol doğrultusunda ödenek harcanacaktır. Öncelikli olarak A grubu olarak belirtilen kilitli parke taşı döşenecek yollar için bir seferden ihaleye çıkılacaktır. Artan ödenekle B grubu olarak belirtilen asfalt yol yapım çalışmaları işleri ise, ödenek durumuna göre, tamamında çalışma yapılamak üzere, yerinde yapılacak değerlendirmeler neticesinde ihaleye çıkılacaktır.
İnşallah bu iş sezonu içerisinde Allah’ın izni ile tüm bu çalışmaları bitireceğiz. Mahallelerimizin ihtiyacı doğrultusunda yerinde yapacağımız tespitlerle Belediyemize ayrılan 4 Milyon TL’lik bu ödeneği eşit bir şekilde kullanacağız. Belediyemize 4 Milyon TL ödenek aktarılması için talimat veren Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’na, sayın Valimize, Grup Başkan Vekilimiz Sayın Ahmet Aydın başta olmak üzere tüm milletvekillerimize şükranlarımı sunarım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Korkut, İl Özel İdaresi İle Protokol İmzalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN