Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis, Şehiriçi Minibüs Kooperatif Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 15:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Polis, Şehiriçi Minibüs Kooperatif Başkanlarıyla Toplantı Yaptı
Emniyet Müdürlüğü tarafından şehiriçi yolcu taşımacılığı yapan kooperatif başkanlarına trafik konusunda toplantı düzenlendi.
Adıyaman Emniyet Müdürlüğü görevlileri Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği toplantı salonunda şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan minibüs kooperatifleri başkanlarının katılımıyla toplantı yaptı.
Emniyet görevlilere toplantılarında, fazla yolcu alınmaması, cep telefonu ile konuşma veya araç sürerken başka şeyle meşgul olunmaması, yüksek sesle müzik dinlenilmemesi ve vatandaşı rahatsız edecek şekilde araç kullanılmaması konularını dile getirildi.
Toplantıda ayrıca şu konular dile getirildi:
“Durak harici yolcu indirme-bindirme ve durak içerisine girmeden yolcu alınmaması, havalı diye tabir edilen uygunsuz koma çalınmaması, olması gerekenden farklı egzoz kullanılmaması, usulüne aykırı ışık düzeneği takılmaması, şehir içi hız limitlerine uyulması, yaya ve okul geçitlerinde bulunan yayalara ilk geçiş hakkının verilmesi, kavşaklarda dönüş kurallarına uyulması, geçiş üstünlüğüne sahip araçlara ilk geçiş hakkının tanınması, şehirlerarası belediye minibüs durağı (Harhar Minibüs Durağı) çevresinde bekleme, yolcu alma, yolcu indirme gibi eylemlerde bulunulmaması, araçlarda yapılan bagaj takma, koltuk ekleme gibi teknik değişikliklerin ilgili trafik, kuruluşunda tescil belgelerine işletilmesi.
Araç içerisinde oturma yeri ve sayısı dışında, haricen tabure, sandalye vb. oturma yeri yapılmaması, dışarıda görülen şüpheli şahısların veya şüpheli paketlerin zaman kaybetmeden 155 polis ihbar hattına bildirilmesi, eksik evrak ve donanım ile trafiğe çıkılmaması, sinyalizasyonlu kavşaklarda kırmızı ışıklara riayet ederek trafik güvenliğinin sağlanması, hususlarında gündem maddeleri konuşularak, birlikte tartışılmış alman bu kararlara uyulması konusunda kooperatif başkanları ikaz edildi.”
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis, Şehiriçi Minibüs Kooperatif Başkanlarıyla Toplantı Yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN