Samsatlı İmam Hatip Öğrencileri Kutlu Doğumu Coşkuyla Kutladı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 17:54
Samsatlı İmam Hatip Öğrencileri Kutlu Doğumu Coşkuyla Kutladı
’ın Samsat ilçesinde İmam Hatip Lisesi ve İmam Hatip Ortaokulu’nun birlikte hazırlayıp sundukları Kutlu Doğum programı coşkuyla izlendi.
Samsat Kaymakamlığı Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından öğrenciler ilahiler seslendirerek Arapça ve Türkçe şiirler okudular. Peygamber Efendimizi konu alan "Ubeyd" isimli tiyatro başarı ile sahnelendi.
Program sonrasında Samsat Müftüsü Osman Gülbe, Kutlu Doğum ile ilgili bir konferans verdi. 2015 yılı Kutlu Doğum etkinliklerinin ana temasının “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Hukuku” olarak tespit edildiğini hatırlatan Müftü Gülbe, etnik, dini ve siyasi farklılıkların kullanılarak ayrıştırıcı bir ruh haline dönüştürülmesinin, insanlığı geri dönüşü olmayan bir kaosa sürükleyeceğini, dinimizin birlikte yaşamayı ve bir birimize tahammül göstermeyi tavsiye ettiğini belirtti. Gülbe, "Birlikte yaşama hukukunun öncüsü olan Hz. Peygamber (ra)’in evrensel mesajını bütün dünyaya duyurmak, ötekileştirici bir tutum ve davranışları bir kenara itmek ve aramıza sokulan, fitne, fesat, nefret ve şiddetin dinimizde yeri olmadığını dünyaya öğretmeliyiz. Biz böyle bir dinin mensuplarıyız. Hayatımızla, yaşantımızla bunu bütün dünyaya göstermeliyiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsatlı İmam Hatip Öğrencileri Kutlu Doğumu Coşkuyla Kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN