Türkiye'nin en iyi haber sitesi

7. Sınıflar Arası Sonsuz Döngü Matematik Bilgi Yarışması Yapıldı

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:38 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 17:10
7. Sınıflar Arası Sonsuz Döngü Matematik Bilgi Yarışması Yapıldı
’ın Gölbaşı İlçesinde 7.Sınıflar arasında “Sonsuz Döngü Matematik Bilgi” yarışması yapıldı.
İlçe geneli ortaokul 7. sınıf öğrencileri arasında Harmanlı ortaokulu ve Karaburun Ortaokulu müdürlüklerinin ortaklaşa düzenlemiş oldukları Sonsuz Döngü Matematik Bilgi yarışması finali Gölbaşı 75. Yıl IMKB Yatılı Bölge Ortaokulu konferans salonunda yapıldı.
Yarışmaya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Köseler, Şube Müdürü Müslüm Ayaz, İlçe Jandarma Üst Teğmen Halit Çumak, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.
20 okulun katıldığı final yarışmasına gruplarında birinci olan Mikdat Sümer Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, 60. Yıl Ortaokulu ve Gölkent Ortaokulu katıldı.
Yapılan final yarışması sonucunda Mikdat Sümer Ortaokulu birinci, Cumhuriyet Ortaokulu ikinci, 60. Yıl Ortaokulu üçüncü oldu. Yarışma sonucunda dereceye giren okullara plaket, öğrencilere ise, tişört ve katılım belgesi verildi.
Ödül töreninde konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Köseler, Matematik ve Fen ve Teknoloji derslerine karşı öğrencilerde bir korku ve ön yargı bulunduğunu, bu tür etkinliklerle öğrencilerdeki bu korkunun giderilebileceğini ve matematik dersini sevdirebileceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
7. Sınıflar Arası Sonsuz Döngü Matematik Bilgi Yarışması Yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN