Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Help Yourself’den Vali Demirtaş’a ‘Barış, Sermaye Ve Eğitim’ Ödülü

Giriş Tarihi: 27.5.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 11:40
Help Yourself’den Vali Demirtaş’a ‘Barış, Sermaye Ve Eğitim’ Ödülü
Uluslar arası kuruluş olan Help Yourself tarafından Valisi Mahmut Demirtaş’a, ‘Barış, Sermaye ve Eğitim’ ödülü verildi.
Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın eğitime verdiği önem, kendisine uluslar arası bir ödül getirdi. Beden dili ve mizahı birleştirerek ‘Riccon Tekniği’ni geliştiren dünyaca ünlü eğitimci İlhan Doğan’ın, ‘Huzurun Başkenti’ Adıyaman modelinin Türkiye’ye yaymak için okullarda verdiği eğitimlere destek verilmişti.
Riccon İlhan Doğan’ın bu eğitimlerine destek veren Vali Mahmut Demirtaş’a düzenlenen tören ile plaketi takdim edildi.
Yenimahalle Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen törene, Vali Mahmut Demirtaş, Help Yourself Türkiye Temsilcisi Mazriye İlhan, Riccon İlhan Doğan, Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Adil Alan ve öğrenciler katıldı.
Düzenlenen törenin açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mahmut Kınık, Vali Mahmut Demirtaş’a eğitime verdiği desteklerinden dolayı şükranlarını iletti. Help Yourself Türkiye Temsilcisi Mazriye İlhan tarafından Vali Mahmut Demirtaş’a ödülü verildi.
Daha sonra konuşan Help Yourself Türkiye Temsilcisi Mazriye İlhan ise, kuruluşlarından bahsederekek, “Barış bilinçli nesil demektir. Barış bilinçli ellerde barış olur. Kuruluşumuz bilince katkıda bulunan, kuruluşlara, şahıslara teşekkür anlamında, katkılarından dolayı plaketle ödüllendiriyor. Bu bir teşekkür ödülüdür. Dünya barışına, buradan katkı sağlarsak ne mutlu bizlere” dedi.
Vali Mahmut demirtaş ise, 32 aylık valiliği süresince eğitime büyük önem verdiğini belirterek, “Bir taraftan eğitimdeki sorunları çözerken diğer taraftan da iletişim güçlenmesi, insanların kendisini çok rahat bir şekilde, özgür bir şekilde ifade edebilmenin alt yapısının hazırlanması gerekiyordu. Çocuklarımız, gençlerimiz ve Adıyaman açısından bu önemlidir. Adıyaman huzurun başkenti, Adıyaman sadece Türkiye’nin değil Dünyaya örnek kenttir. İnşallah huzur Adıyaman’dan Türkiye’nin ve Dünyanın tamamına yayılır” dedi.
Vali Mahmut Demirtaş, öğrencilere Riccon İlhan Doğan’ın kitabını hediye etti. Plaket töreninden sonra Riccon İlhan Doğan, öğrencilere kişisel gelişim ve kişinin gelişimi eğitimi verdi. Doğan şuana kadar Adıyaman’da 3 bin 250 öğrenciye ulaştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Help Yourself’den Vali Demirtaş’a ‘Barış, Sermaye Ve Eğitim’ Ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN