Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaz Kuran Kursları Başlıyor

Giriş Tarihi: 19.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 12:27
Yaz Kuran Kursları Başlıyor
Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, yaz Kur’an kuslarının 22 Haziran tarihinde başlayacağını kaydetti.
Adıyaman Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü, Kur’an kurslarında sabah ve öğleden sonra ikili eğitim yapılacağını, sabah programı saat 09:00 ile 12:00 saatleri arası, öğleden sonraki program ise 13:30 ile 16:30 saatleri arası yapılacağını vurguladı.
Öztürkçü, “Adıyaman’da bulunan tüm camilerimizde ve Kuran kurslarımızda görevlilerimiz yaz kuran kurslarımıza gelen tüm öğrencilere başta Kur’an-ı Kerim, itikad, ibadet, Peygamberimizin hayatı ve ahlak ölçüleri ile ilgili dersleri verecek. Bunun yanında görme engelliler için Mimar Sinan Kuran kursu, işitme engelliler için İmamağa Kuran Kursu ve 4-6 yaş grubu için Sevgi Ana Okulu tahsisi edilmek suretiyle özellikli sınıflar oluşturulmuştur. Bu konuda ki taleplerini Kuran kurslarımıza ve Müftülüğümüze bildirebilirler. 22 Haziran’da başlayacak kurslar, 21 Ağustos’a kadar devam edecek. Ailelerin çocuklarının sağlıklı bir dini eğitim alabilmesi için yaz tatili sürelerinden biraz fedakarlık ederek, bu eğitimden azami ölçüde istifade etmeleri gerekir. Tüm cami, Kuran kursları ve Müftülüğümüzün uygun gördüğü diğer mekanlarda 15 Haziran itibari ile kayıtlar başladı.
Yaz Kur’an kurslarında okumak isteyen çocuklar velisinin muvafakatine binaen, Diyanet İşleri Başkanlığı Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve Pansiyonları Yönergesi’nde yer alan EK-8 form dilekçe ile kursa kabul edilecektir” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaz Kuran Kursları Başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN