Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalle Sakinleri Baz İstasyonunu Söküp Attı

Giriş Tarihi: 6.7.2015 16:58 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Mahalle Sakinleri Baz İstasyonunu Söküp Attı
Kahta ilçesi Yenimahalle sakinleri baz istasyonu direğini yerinden söktü.
Mahallelerine baz istasyonu kurulmasını istemeyen mahalle sakinleri, kurulum aşamasında olan baz istasyonunun direğini yerinden söktüler. GSM Şirketi tarafından baz istasyonu kurulması için çukur kazıldı. Vatandaşlar evlerinin yakınındaki baz istasyonunun kurulmasına karşı çıktı. İnşaatı devam eden baz istasyonuna gelen mahalleliler firma yetkililerinden çalışmaların durdurulmasını istedi. Ancak firma yetkilileri ve avukatları tüm işlerinin resmi olduğunu ve izin aldıklarını söyleyerek işlerine devam etti. İstasyon direği aynı gün yarıya kadar monte edildi.
İmza toplayıp yetkililere başvuruda bulunan mahalle sakinleri bundan sonuç alamayınca başka bir yöntem denedi. Gece baz istasyonunda toplanan vatandaşlar kurulmaya çalışan baz istasyonu demir direklerini sökerek attı. Kalıp için getirtilen tahtalar da ortadan kaldırıldı. Ortada sadece kazılan çıplak çukur kaldı.
Firma yetkilileri sabah geldiklerinde direğin yerinde olmadığını gördü. Firma yetkilisi şikayetçi olmak için inşaat alanından ayrıldı.
Mahalle sakinleri baz istasyonunun kurulmaması için 500’ün üzerinde imza topladıklarını belirterek, yetkililerin baz istasyonu kurulmasına müsaade etmemelerini istediler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalle Sakinleri Baz İstasyonunu Söküp Attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN