Suriyelilerden lılara İftarlık Paketleri

Giriş Tarihi: 15.7.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Suriyelilerden Adıyamanlılara İftarlık Paketleri
’da yaşayan Suriyeli sığınmacılar, kentteki vatandaşların kendilerine gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Adıyamanlılara iftarlık dağıttı.
Suriye’de çıkan iç savaştan kaçarak Adıyaman’a yerleşen Suriyeliler, kendilerine gösterilen yardımseverliğin karşılığı olarak kent merkezinde iftarlık dağıtarak, Adıyamanlılara teşekkür ettiler.
Konuyla ilgili açıklama yapan Suriye Adıyaman Temsilciliği Başkanı Amer Alnmr, “Savaş bir ülkenin başına gelebilecek en kötü durumlardan biridir. Bizlerde Suriye’de bir sabah gözlerimizi savaşla açtık. Birçoğumuz yakınlarını kaybetti, birçoğumuz ağır yaralandı ve birçoğumuzda ülkeyi terk etmek zorunda kaldı. Gittiğimiz her yerde yeniden sıfırdan bir hayat kurmak zorundaydık. Suriye’de bize ait olan Suriye’de kalmıştı. Ve bize bir dost elinin uzatılmasından başka hiçbir çıkış kapımız kalmamıştı. Adıyaman’da da çok güzel bir kardeşlik bağına şahit olduk. Adıyamanlı kardeşlerimiz bizleri annelerinden, babalarından, kardeşlerinden ayrı görmediler. Bizler ne kadar teşekkür etsek bunun karşılığının olmayacağının farkındayız. Bunun için her gün kardeşlerimiz için en kalbi duygular ile dua ediyoruz. Keşke elimizden daha fazlası gelse. Söyleyecek çok şey var ancak Adıyamanlıların bizlere karşı gösterdiği kardeşlik karşısında kelimeler anlamsız kalıyor” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyelilerden Adıyamanlılara İftarlık Paketleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN