Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlık Hizmetleri Planlama Toplantısı

Giriş Tarihi: 16.7.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 09:01
Sağlık Hizmetleri Planlama Toplantısı
’da 400 Yatıklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin hizmete girmesinin ardından Adıyaman’da ki sağlık hizmetlerinin yeniden planlanması ile ilgili toplantı düzenlendi.
AK Parti Grupbaşkanvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Erdoğan Öz, Mali İşler Daire Başkanı İbrahim Halil Kaya, Hastane Yöneticisi Fatih Doğan başta olmak üzere diğer sağlık yöneticileri toplantıya katıldı.
Adıyaman’da 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin faaliyete geçmesiyle birlikte Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 82. Yıl Devlet Hastanesi binalarının durumu ve kentte ikinci bir acile ihtiyaç olup olmadığı konuşuldu.
AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman’ın en güzel hizmete layık olduğunu ve vatandaşların memnuniyetini ön planda tutmak için ne gerekiyorsa onun yapılacağını kaydetti.
Ahmet Aydın, “Adıyaman’ın en uzak mesafesinden bu hastaneye 10 dakikada gelinebilir. Bölgeye hitap eden güzel ve kaliteli bir hizmet yapıldı. Bizim özlemle, hasretle beklediğimiz tüm hizmetler bu hastane kapsamında var. Tam manasıyla faaliyete geçtiğinde hemşerilerimiz mutlu ve memnun olacaklardır. Bunu bizim çok iyi anlatmamız lazım. Bundan sonraki süreçte diğer hastanelerin planlamasını şehrin ihtiyaçlarına göre en uygun şekilde yapmamız lazım. O planlama çok önemlidir. Bunu halka çok iyi anlatmamız lazım. Bizim yapacağımız neler varsa gereğini yapalım. Personel, donanım noktasında yapılması gerekenler yapılır. Vatandaşın memnuniyeti bizim için önemlidir. Memnuniyet iyi değilse olumsuz yansımalar oluyor. Yeni bir yerde yeni hizmete başlamak zor ama bunları da aşacağız.
İkinci bir acilin olup olmayacağına karar verilecek. Adıyaman’ın ihtiyaçları neyi gerektiriyorsa ona uygun hareket edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlık Hizmetleri Planlama Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN