Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bolvadin’de “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Tanıtıldı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 11:39
Bolvadin’de “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Tanıtıldı
’ın Bolvadin İlçesinde Milli Eğitim Bakanlığı ve İnsani Yardım Vakfı’nın (İHH) ortaklaşa yürüttüğü “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtımı yapıldı.
Bolvadin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Afyon İHH Şubesince ortaklaşa düzenlenen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesinin tanıtım programı Bolvadin Belediyesi Sinema Salonunda gerçekleştirildi.
Tanıtım toplantısına İHH Genel Merkez Yetim Birimi Koordinasyon Başkanı Reşat Başer, Afyon İHH Şube Temsilcisi Ahmet Ertürk, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Etkinlikte konuşan İHH Yetim Birimi Koordinasyon Başkanı Reşat Başer, dünyada 200 milyonun üzerinde yetim bulunduğunu ve bunlara her yıl 3 milyonun üzerinde yetim eklendiğini ifade ederek “İHH bölge, din, dil, ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın dünyanın neresinde olursa olsun sıkıntıya düşmüş, felakete uğramış. Savaş, tabii afet gibi sebeplerle mağdur olmuş, yaralanmış, sakat kalmış, aç veya açıkta kalmış, zulme uğramış bütün insanlara gerekli insani yardımı ulaştırmak ve bu insanların temel hak ve hürriyetlerinin ihlal edilmesini önlemek için tüm girişimleri yapmak üzere kuruldu. İHH olarak, 2013 yılında başlatılan İyilikte Yarışan Sınıflar çalışmasıyla, öğrencilerde farkındalık, sorumluluk ve yardımlaşma bilincini artırmayı hedefliyoruz” dedi.
MK-
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bolvadin’de “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” Projesi Tanıtıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN