Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti 58. İl Danışma Meclisi Toplantısı

Giriş Tarihi: 22.3.2015 15:58 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 17:31
AK Parti’nin her zaman demokrasiyi benimseyen bir yol izlediğini kaydeden AK Parti Afyonkarahisa İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, milletvekili aday adaylığı süreci ile ilgili STK’ların görüşlerinin alınacağını söyledi. Bir ilki gerçekleştireceklerini belirten Yurdunuseven, “Sivil toplum kuruluşları istedikleri kişilerin ismini beyan edecekler. İster aday adayı olsun ister olmazın o tercihi sivil toplum kuruluşları kendileri yapacak” dedi.
AK Parti İl Başkanlığı tarafından 58. İl Danışma Meclis Toplantısı, Belediye Sosyal Tesisleri’nde yapıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “7 Haziran seçimleri öncesi yapılan hizmetleri hep birlikte millete anlatacağız” dedi. Yurdunuseven, “2002 yılından itibaren milletimiz emaneti ehil insanlara teslim etmeye başladılar. 13 yıllık iktidarlık dönemimizde Allah’ın izni ile bize verilen bu yetkiyi sizler sayesinde iyi yerlerde kullandık. Yaptığımız yatırım ve hizmetleri sizlerde yakinen takip ediyor ve biliyorsunuz. Ama önümüzdeki 7 Haziran seçimleri için bu faaliyetlerimizi ve yaptıklarımızı geriye kalan yüzde 50’ye de anlatmamız gerekiyor. Teşkilat olarak çok iyi çalışmamız gerekiyor. Bunun bilincinde olmamız gerekiyor. Dün güzel bir Nevruz bayramı kutladık. Yeniden dirilişin ve yükselişin bayramıdır. İnşallah bu Nevruz bayramında bizlere birlikteliğimiz ve kardeşliğimize yeniden dirilişimize vesile olur. Nevruz bayramı etkinliklerini bazı yayın organlarından takip etmişsinizdir. Artık ülkemizde barış süreci başladı. Bu da milletimiz ve devletimiz için hükümetimiz için hayırlı ve uğurlu olur" dedi.
“PARTİMİZDE DEMOKRASİ HER ZAMAN ÖN PLANDA”
Sivil topum kuruluşlarının temsilcilerine yönelik temayül yapılacağını belirten Yurdunuseven, ülke tarihinde ilk defa aday adaylarını veya aday görmek istedikleri kişilerin STK’lara sorulduğunu ifade ederek, “Pazartesi günü sivil toplum kuruluşlarına partimizin bir demokrasi anlayışı olarak başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine sandık koyacağız. Bu bizim partimizde ve siyasi hayatımızda ilk defa yapılan bir faaliyet olacak. Bu faaliyette sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yönetimlerinden ‘Afyonkarahisar için kimi vekil görmek istiyorsunuz’ diye kendilerine soracağız. Sivil toplum kuruluşları istedikleri kişilerin ismini beyan edecekler. İster aday adayı olsun ister olmazın o tercihi sivil toplum kuruluşları kendileri yapacak. Bu yapılan oylamanın sandığını hiç açmadan tekrar çuvallayarak genel merkeze göndereceğiz. İnşallah genel merkezimizde bunun değerlendirilmesi yapılacaktır. Aday belirleme süreci konusunda kısa bir süre kaldı. 2 hafta içerisinde adaylarımız netleşecek. 7 Nisan itibariyle adaylarımızı netleştirerek faaliyetlerimizi hız bir şekilde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından basına kapalı bölüme geçildi. Toplantıya Milletvekili Halil Ürün, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe ve belde başkanları, milletvekili aday adayları ve çok sayıda partili katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Afyonkarahisar 58. İl Danışma Meclisi Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN